Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وضعیت کرونایی ایران در نوروز ۱۴۰۰؛ ۵۱ شهر قرمز و نارنجی

کرونا و بیمارستانی در ایران
کرونا و بیمارستانی در ایران Copyright خبرگزاری فارس
Copyright خبرگزاری فارس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت ایران از افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی به ۵۱ شهر خبر داد.

آگهی

ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت ایران از افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی به ۵۱ شهر خبر داد.

نگرانی‌ها از گسترش ویروس کرونا و افزایش شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در حالی است که به اعتقاد کارشناسان امور بهداشتی، اثرات مسافرت‌ها و دید و بازدیدهایی که در تعطیلات نوروزی انجام می‌شود، در دو تا چهار هفته آینده خود را نشان خواهد داد.

بر اساس گفته معاون وزارت بهداشت ایران، تنها در مشهد حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر در روز تحویل سال نو وارد شهر شده‌اند.

آقای حریرچی با اشاره به اینکه «میزان فوتی‌ها در ایران بر اثر کرونا در حدود ۲.۲ در ۱۰۰ هزار نفر ثابت است، از افزایش «جزئی چند درصدی» بستری‌ها در این روزها سخن گفت.

او گفت که در برخی شهرها مانند تهران افزایش بستری قابل توجه‌تر ازسایر شهرها است، به گونه‌ای که در دو شهر دماوند و فیروزکوه که مجاور تهران هستند، وضعیت قرمز حاکم شده است.

با این حال، مقام های مسئول در امور بهداشتی ایران با اعلام شهرهایی که مهم‌ترین مراکز از نظر سرعت و شیوع ویروس کرونا هستند، از سفر کردن در این روزها به عنوان یکی از زمینه‌های شکل‌گیری خوشه های جدید بیماری کرونا یاد کردند؛ روندی که می‌تواند به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرگ و میر ناشی ازآن بی انجامد.

وضعیت کرونا در شهرهای مختلف

به گفته مقام های مسئول در وزارت بهداشت ایران، روند بستری افراد مبتلا به کرونا در شهرهای ارومیه و نقده در استان آذربایجان غربی همچنان صعودی است و امکان قرمز شدن ارومیه در روزهای آینده وجود دارد.

در استان اصفهان نیز روند ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان‌های خوانسار، گلپایگان و کاشان همچنان صعودی است و احتمال قرمز شدن خوانسار و نارنجی شدن کاشان وجود دارد.

همچنین روند ابتلا به بیماری کرونا در شهرهای آبدانان، ایوان، چرداول و دهلران در استان ایلام صعودی گزارش می‌شود که احتمال نارنجی شدن آبدانان، ایوان و چرداول و قرمز شدن دهلران وجود دارد.

در استان بوشهر با وجود احتمال تغییر وضعیت در شهرهای بوشهر و دیلم به نارنجی، نگرانی از خیز جدید این ویروس در گناوه وجود دارد.

در خوزستان نیز شهرستان‌های ایذه و بهبهان صعودی ترین روند بستری بیماران مبتلا به کرونا را دارند و در حال ورود به مرحله قرمز هستند. این روند در شهرستان‌های ارسنجان، داراب، زرین‌دشت و مرودشت از استان فارس کماکان صعودی است. تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان‌های سقز، بانه و بیجار در استان کردستان نیز در حال افزایش گزارش می‌شود. همین روند در شهرستان بروجرد در استان لرستان نیز وجود دارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

انتشار اخبار افزایش آمار بستری‌شدگان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در حالی است که مقام های مسئول امور بهداشتی در ایران، از گسترش ویروس جهش یافته ویروس کرونا در ایران ابراز نگرانی می‌کنند.

از همین رو فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: «باتوجه به گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی در ایران، از نظر علمی نیازی به اثبات اینکه تک‌تک موارد، ویروس کلاسیک هستند یا جهش یافته وجود ندارد، مگر اینکه کادر درمانی به شکل گیری یک خوشه جدید ویروس‌های جهش یافته مشکوک شوند.»

او در ادامه تأکید کرد که در حالت عادی تمامی مواردی که به مراکز درمانی مراجعه کنند را در گروه مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا قرار می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان عاشقانه ۶۶ ساله؛ کرونا جان یک زوج را به فاصله ۱۵ دقیقه گرفت

ضربه ۳۹ میلیارد دلاری کرونا به عربستان؛ سود آرامکو تقریبا نصف شد

کاشف واکسن کرونا: هدف بعدی عرضه واکسن برای سرطان است