تبریک نوروزی خبرنگاران یورونیوز به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰

یورونیوز فارسی سال ۱۴۰۰ را تبریک می‌گوید
یورونیوز فارسی سال ۱۴۰۰ را تبریک می‌گوید   -  Copyright  یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی

خبرنگاران و دبیران یورونیوز فارسی سال ۱۴۰۰ را به تمام کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند تبریک می‌گویند و آرزومندند که حال خوب نصیب همه باشد و غم و درد به دور باشد و دل‌های همگی بهاری باشد.

سال ۱۳۹۹ که در راس همه اتفاق‌های آن همه‌گیری کرونا قرار داشت به پایان رسید و سال ۱۴۰۰ با هوای بهاری و امید آغاز شد اما نگرانی‌ها همچنان پابرجاست.

کرونا در ایران طبق آمارهای رسمی بیش از ۶۱ هزار قربانی گرفت که بالاترین میزان مرگ ناشی از کووید-۱۹ در خاورمیانه است. اما ایرانی‌ها غیر از کرونا در سال گذشته با فشارهای زیاد اقتصادی نیز دست و پنجه نرم کردند.

هاشم سنجار کارگر ۳۳ ساله که لیسانس حسابداری دارد، می‌گوید: «برای پایان امسال ثانیه شماری می‌کردم اما نگران سال آینده هستم.»

با وجود تولید واکسن کرونا در جهان اما واکسیناسیون در ایران به طور عمومی شروع نشده چرا که تاکنون تعداد دُز واکسن‌های محدودی خریداری شده است.

با این حال بسیاری از مردم با وجود همه سختی‌ها و عزاداری‌ها برای از دست دادن عزیزانشان در سال گذشته، سعی می‌کنند با حداقل امکانات شادی و امید را به خانه‌های خود بیاورند.

در افغانستان نیز نوروز ۱۴۰۰ در حالی آغاز شده است که به نظر می‌رسد وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور کنترل شده است. واکسیناسیون در این کشور با واکسن هندی آغاز شده است و تاکنون طبق آمار رسمی حدود ۵۰ هزار نفر واکسینه شده است. تاکنون ۲ هزار و ۴۶۲ نفر در افغانستان بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

  • ویدئوی زیر را تماشا کنید. برای دیدن کل ویدئو صفحات را ورق بزنید

اما این روزها چشم بسیاری از شهروندان افغانستان به مذاکرات صلح دوخته شده است. افغانستان سال ۱۳۹۹ را در حالی به پایان برد که حملات انتحاری شدت یافت و بسیاری از کنشگران هدف قرار گرفتند و جان باختند.

سال ۱۴۰۰ با همه دل‌نگرانی‌ها آغاز شده است اما «امید» همچنان تنها واژه‌ای است که انسان را سرپا نگه می‌دارد.

خبرنگاران و دبیران یورونیوز فارسی سال ۱۴۰۰ را به تمام کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند تبریک می‌گویند و آرزومندند که حال خوب نصیب همه باشد و غم و درد به دور باشد و دل‌های همگی بهاری باشد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا