Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تبریک نوروزی خبرنگاران یورونیوز به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰

یورونیوز فارسی سال ۱۴۰۰ را تبریک می‌گوید
یورونیوز فارسی سال ۱۴۰۰ را تبریک می‌گوید Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرنگاران و دبیران یورونیوز فارسی سال ۱۴۰۰ را به تمام کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند تبریک می‌گویند و آرزومندند که حال خوب نصیب همه باشد و غم و درد به دور باشد و دل‌های همگی بهاری باشد.

آگهی

سال ۱۳۹۹ که در راس همه اتفاق‌های آن همه‌گیری کرونا قرار داشت به پایان رسید و سال ۱۴۰۰ با هوای بهاری و امید آغاز شد اما نگرانی‌ها همچنان پابرجاست.

کرونا در ایران طبق آمارهای رسمی بیش از ۶۱ هزار قربانی گرفت که بالاترین میزان مرگ ناشی از کووید-۱۹ در خاورمیانه است. اما ایرانی‌ها غیر از کرونا در سال گذشته با فشارهای زیاد اقتصادی نیز دست و پنجه نرم کردند.

هاشم سنجار کارگر ۳۳ ساله که لیسانس حسابداری دارد، می‌گوید: «برای پایان امسال ثانیه شماری می‌کردم اما نگران سال آینده هستم.»

با وجود تولید واکسن کرونا در جهان اما واکسیناسیون در ایران به طور عمومی شروع نشده چرا که تاکنون تعداد دُز واکسن‌های محدودی خریداری شده است.

با این حال بسیاری از مردم با وجود همه سختی‌ها و عزاداری‌ها برای از دست دادن عزیزانشان در سال گذشته، سعی می‌کنند با حداقل امکانات شادی و امید را به خانه‌های خود بیاورند.

در افغانستان نیز نوروز ۱۴۰۰ در حالی آغاز شده است که به نظر می‌رسد وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور کنترل شده است. واکسیناسیون در این کشور با واکسن هندی آغاز شده است و تاکنون طبق آمار رسمی حدود ۵۰ هزار نفر واکسینه شده است. تاکنون ۲ هزار و ۴۶۲ نفر در افغانستان بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

  • ویدئوی زیر را تماشا کنید. برای دیدن کل ویدئو صفحات را ورق بزنید

اما این روزها چشم بسیاری از شهروندان افغانستان به مذاکرات صلح دوخته شده است. افغانستان سال ۱۳۹۹ را در حالی به پایان برد که حملات انتحاری شدت یافت و بسیاری از کنشگران هدف قرار گرفتند و جان باختند.

سال ۱۴۰۰ با همه دل‌نگرانی‌ها آغاز شده است اما «امید» همچنان تنها واژه‌ای است که انسان را سرپا نگه می‌دارد.

خبرنگاران و دبیران یورونیوز فارسی سال ۱۴۰۰ را به تمام کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند تبریک می‌گویند و آرزومندند که حال خوب نصیب همه باشد و غم و درد به دور باشد و دل‌های همگی بهاری باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن نوروزی سازمان عفو بین‌الملل در بروکسل به یاد زندانیان سیاسی ایران

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

اعتراف رهبر طالبان به اختلافات درونی: خواستید با اتحاد عزلم کنید اما دچار تفرقه نشوید