Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درخت سال اروپا چند صد ساله است؟

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بعد از گذشت یک دهه بار دیگر اسپانیا می‌تواند برای معرفی درختی از این کشور به عنوان درخت سال اروپا به خود ببالد. چرا که یک درخت بلوط هزار ساله در این کشور به عنوان درخت سال اروپا انتخاب شده است.

آگهی

درخت سال اروپا بعد از گذشت هزار سال از عمرش همچنان استوار و با شکوه در روستای لسینا در شمال شرقی اسپانیا ریشه در خاک دارد. 

این درخت بلوط به عنوان درخت سال اروپا برای سال ۲۰۲۱ انتخاب شده تا بتواند برای نخستین بار در ده سال اخیر این افتخار را به اسپانیا هدیه دهد.

اولین عکس از این درخت بلوط بزرگ بومی منطقه مدیترانه از سوی آلیسیا آلونسو یمی از بومیان این منطقه ثبت شد. خانم آلونسو در این خصوص می‌گوید: «من همیشه به این درخت بلوط علاقه داشتم چرا که نخستین باری که به این دهکده آمدم، شوهرم مرا به اینجا آورد و کنار این درخت از من عکس گرفت.»

پیلار وال یکی دیگر از بومیان محلی درباره درخت بلوط باشکوه می‌گوید: «این درخت همیشه یک نقطه مرجع برای اهالی این منطقه بوده است. کودکان همیشه برای بازی به این منطقه می‌آیند و همه با آن خاطرات زیبایی دارند.»

فلیسا آرانساز مالک مشترک این درخت قدیمی است و می‌گوید امیدوار است همچنان از این درخت به خوبی محافظت شود، همانطور که والدینش سالها چنین کرده‌اند و همواره به این درخت زیبا رسیدگی کرده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عزم مقامات پرو برای کاشت ۱ میلیون درخت در منطقۀ باستانی ماچو پیچو

نتیجه پژوهش تازه در کنیا: فیل‌ها همدیگر را به اسم صدا می‌زنند

آیا حاضرید در ازای کسر حقوق خودروی برقی اجاره‌ای داشته باشید؟