Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عزم مقامات پرو برای کاشت ۱ میلیون درخت در منطقۀ باستانی ماچو پیچو

عزم مقامات پرو برای کاشت ۱ میلیون درخت در منطقۀ باستانی ماچو پیچو
Copyright AP Photo/Karel Navarro
Copyright AP Photo/Karel Navarro
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منطقۀ باستانی «ماچو پیچو» بزرگترین و مشهورترین نماد باقی مانده از تمدن اینکاها در آمریکای جنوبی محسوب می‌شود.

آگهی

دولت پرو قصد دارد به‌زودی کاشت ۱ میلیون درخت را در اطرف شهر باستانی «ماچو پیچو» آغاز کند. این کار با هدف محافظت از این منطقه در مقابل بلایای طبیعی از جمله رانش زمین انجام می‌شود.

در بیانیه‌ای که از سوی مارتین ویسکارا، رئیس جمهور این کشور منتشر شده، آمده است که کاشت این ۱ میلیون درخت، تعهد دولت پرو، مقامات منطقه و تمام شهروندانی است که می‌خواهند از جهان محافظت کنند.

منطقۀ باستانی «ماچو پیچو» بزرگترین و مشهورترین نماد باقی مانده از تمدن اینکاها محسوب می‌شود. اینکاها یا همان امپراطوری باستانی سرخ پوستان بومی آمریکای جنوبی، در زمان‌های دور تمام کشورهای پرو، اکوادور، بولیوی، آرژانتین، شیلی و کلمبیا را در بر می‌گرفت.

این منطقۀ باستانی با خطرات متعددی از جمله رانش زمین در پی بارش‌های شدید باران در زمستان و آتش سوزی‌ها در تابستان روبروست.

پیش از این در فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی پروژۀ مشابهی در این کشور با همکاری شرکت آلمانی «اکوزیا» انجام شد. در چهارچوب این پروژه ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار درخت در مناطقی که پوشش جنگی آنها از بین رفته بود کاشته شد که بزرگترین پروژۀ احیای جنگل در منطقه محسوب می‌شد.

بیش از ۱۰۰ سال از کشف «ماچو پیچو» معروف به «شهر گمشده» می‌گذرد. این شهر برای قرن‌‌ها در میان پوشش جنگی پنهان بود و همین موضوع باعث شده بود که از نابودی آن در زمان حملات اسپانیایی‌ها جلوگیری شود.

این منطقه باستانی در نهایت نیز پس از آن نمایان شد که پوشش جنگی اطراف آن را از بین بردند.

بر اساس آنچه در وبسایت رسمی این سایت تاریخی آمده است، برخی دانمشندان بر این باورند که «ماچو پیچو» در واقع یک رصدخانه برای مطالعۀ ستارگان و سیارات بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کپسول زمان «گلوسستر»؛ پژوهشگران اسرار کشتی سلطنتی ۳۴۰ ساله را فاش کردند

درخت سال اروپا چند صد ساله است؟

طرح ترور دو اسرائيلی در پرو؛ قاضی برای مظنون ایرانی حکم بازداشت پیش‌گیرانه صادر کرد