گزارش ۸۰۰ صفحه‌ای؛ آزار جنسی ۳۱۴ کودک توسط کشیش‌ها و کارکنان کلیسای کاتولیک کلن آلمان

راینار ماریا ووئلکی
راینار ماریا ووئلکی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تازه ترین اعداد گزارش مستقل هشتصد صفحه ای که درباره پرونده آزار جنسی کودکان توسط کشیش ها و کارکنان غیرمذهبی کلیسای کاتولیک آلمان منتشر شده، نشان می دهند که دست کم ۳۱۴ کودک توسط بیش از دویست نفر مورد سوء استفاده جنسی قرارگرفته اند.

آگهی

یک گزارش تحقیقی مستقل به سفارش کلیسای کاتولیک در آلمان نشان می دهد در بیش از چهار دهه، ۳۱۴ کودک توسط ۲۰۲ کشیش و شخصیت های مذهبی و یا غیرمذهبی وابسته به کلیسای کاتولیک کلن آلمان، مورد آزار جنسی و تجاوز قرارگرفته اند.

این سوء استفاده های جنسی بین سال های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۸ میلادی رخ داده است.

این گزارش نشان می دهد که اغلب کودکان زیر ۱۴ سال داشته اند. گزارش ۸۰۰ صفحه ای ثابت می کند که اغلب این کودکان آزار دیده پسربچه بوده اند.

این گزارش به سفارش کاردینال، اسقف اعظم کلیسای کاتولیک در آلمان، راینار ماریا ووئلکی است. وی پیش از تهیه این گزارش بارها توسط سازمان های حمایت از حقوق کودکان محکوم شده است. به گفته این سازمان های مردم نهاد، رهبر اصلی کلیسای کاتولیک آلمان، سالها با وجودی که از سوء استفاده های جنسی با خبر بوده است چیزی به رسانه ها نگفته است.

این گزارش همچنین نشان می دهد تنها در آلمان بیش از ۳۶۰۰ کودک توسط مردان کلیسا پس از جنگ دوم جهانی تا امروز، مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

راینار ماریا ووئلکی اعلام کرده است اگر واتیکان تشخیص دهد حاضر است از مقام خود استعفا دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک‌سال مبارزه با آزار جنسی در ورزش فرانسه: گزارش نام ۴۲۱ نفر به‌عنوان آزارگر

آغاز پخش سریالی مستند که به ادعای اذیت و آزار جنسی توسط وودی آلن می‌پردازد

سه آلمانی به ظن جاسوسی برای چین دستگیر شدند