Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بیش از یک پنجم جمعیت اتحادیه اروپا ۶۵ ساله یا بیشترند

عکس آرشیوی از سالمندان ساکن در ایتالیا
عکس آرشیوی از سالمندان ساکن در ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این ارزیابی آماری نگاه ویژه‌ای به جمعیت سالمندان در مناطق اتحادیه اروپا کرده و میزان افراد مسن در معرض خطر بیشتر ابتلا به بیماری کووید۱۹ را مورد بررسی قرار داده است.

آگهی

ارزیابی‌های آماری نشان می‌دهد که بیش از یک پنجم از جمعیت ساکن در کشورهای اتحادیه اروپا را افراد ۶۵ سال یا بالاتر تشکیل می‌دهند.

در گزارشی که وبسایت «یوروستات» منتشر کرده با استناد به همین ارزیابی‌ها آمده است که حدود ۲۰.۶ درصد از جمعیت اتحادیه اروپا را در سال گذشته میلادی افرادی ۶۵ ساله یا بیشتر تشکیل می‌دادند.

این رقم به موجب گزارش یاد شده دست کم ۳ درصد بیشتر از سهم افراد بالای ۶۵ سال از جمعیت اتحادیه اروپا در یک دهه گذشته عنوان شده است.

این ارزیابی آماری نگاه ویژه‌ای به جمعیت سالمندان در مناطق اتحادیه اروپا کرده و میزان افراد مسن در معرض خطر بیشتر ابتلا به بیماری کووید۱۹ را مورد بررسی قرار داده است.

بر اساس این تحقیق ایتالیا در سال گذشته میلادی با ۲۳.۲ درصد بیشترین سهم سالمندان را از کل جمعیت ساکن در این کشور به خود اختصاص داده و پس از آن کشورهای یونان و فنلاند، هر یک با ۲۲.۳ درصد، پرتغال با ۲۲.۱ درصد، آلمان با ۲۱.۸ درصد و بلغارستان با ۲۱.۶ درصد از این حیث در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به موجب نتایج این ارزیابی، ایرلند و لوکزامبورگ به ترتیب با ثبت ۱۴.۴ و ۱۴.۵ درصد کمترین سهم را از نسبت سالمندان به کل جمعیت به خود اختصاص داده‌اند.

https://ec.europa.eu/
نمودار نسبت افراد سالمند به کل جمعیت در کشورهای عضو اتحادیه اروپاhttps://ec.europa.eu/

این تحقیق میزان نسبت سالمندان به کل جمعیت را از حیث منطقه‌ای نیز مورد بررسی قرار داده و با تهیه فهرستی کمنیتس، شهری در ایالت زاکسن آلمان را منطقه‌ای با بیشترین جمعیت سالمند در اتحادیه اروپا معرفی کرده است.

بر این اساس منطقه کمنیتس با ۲۹.۳ درصد سالمند از کل جمعیت ساکن در آن در راس فهرست قرار گرفته و پس از آن لیگری در ایتالیا با ۲۸.۷ درصد، استان اپیروس در یونان با ۲۷.۳ درصد، لیموزن در فرانسه با ۲۷.۱ درصد و ایالت زاکسن-آنهالت با ۲۷ درصد در مکان‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در این فهرست دو جزیره مایوت و گویان از جمله مناطق فرامرزی تحت حاکمیت فرانسه به ترتیب با ۲.۷ و ۶.۱ درصد و سپس منطقه خودگران ملیلیه در اسپانیا با ۱۱.۱ درصد کمترین نسبت سالمندان به کل جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند.

این ارزیابی آماری بر اساس آندسته از جمعیت ساکن در هر کشور یا منطقه صورت گرفته که از ابتدای ژانویه تا پایان سال ۲۰۲۰ در محل سکونت داشته‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو بین‌الملل: در بلژیک خانه‌های سالمندان در اوج کرونا به حال خود رها شده‌اند

درخواست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ آیا خط مشی واحد در قبال اسرائیل و فلسطین ممکن می‌شود؟

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد