Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش ۳۰ درصدی بی خانمان‌ها در پایتخت اتحادیه اروپا

یک بی خانمان در میدان اصلی بروکسل
یک بی خانمان در میدان اصلی بروکسل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک سازمان مردم نهاد در بلژیک می گوید تعداد افراد بی خانمان در پایتخت اتحادیه اروپا با وجود شیوع ویروس کرونا بطرز بی سابقه ای افزایش یافته است.

آگهی

جدیدترین آمار سازمان «براسلز هلپ» بلژیک نشان می دهد در دو سال اخیر تعداد بی خانمان های شهر بروکسل، پایتخت اتحادیه اروپا، ۳۰ درصد افزایش پیداکرده است و از ۴۲۰۰ نفر به ۵۳۰۰ نفر رسیده است.

هرچند آمار بی خانمان ها در ده سال بطور تصاعدی در این شهر افزایش پیدا کرده است اما به گفته دبیرکل این سازمان، بحران یکسال اخیر کرونا در افزایش ۳۰ درصدی آمار بی خانمان ها تاثیر مستقیمی داشته است.

نزدیک به دوازده سال است که سازمان براسلزهلپ درباره آمار بی خانمان ها تحقیق و گزارش تهیه می کند.

AP Photo
بی خانمانی در میدان مرکزی بروکسلAP Photo

فرانسوا برتراند، دبیرکل این سازمان می گوید این سازمان توانسته در همراهی با ۵۰ سازمان دیگر که در شبانه روز به اسکان بی خانمان ها تلاش می کنند، آمار نسبتا دقیقی دست پیدا کند.

به گفته فرانسوا برتراند تنها در سال گذشته میلادی تعداد بی خانمان ها ۲۷ درصد افزایش یافته است.

به گفته فرانسوا برتراند « شیوع ویروس کرونا تمام ضعف های اسکان در شهرهای اروپایی را نشان داد. این ویروس نشان داد تا چه اندازه اقتصاد ما با کمترین لغزشی دچار بحران می شود.» به گفته او « در اسکان دادن شهروندان در بروکسل با یک بحران بی سابقه روبرو هستیم و این در حالی است که قیمت مسکن حتی در بحران یکسال اخیر مرتبا افزایش پیدا می کند.»

AP Photo
بی خانمان ها در متروی مرکزی بروکسلAP Photo

فرانسوا برتراند می گوید همزمان بحران کرونا و به قرنطینه رفتن افراد فرصتی در اختیار سازمان های همچون براسلزهلپ قرارداد تا بتواند با مجوز دولتی از هتلها برای اسکان موقتی افراد بی خانمان استفاده کند.

به گفته سازمان براسلز هلپ شمار کودکان بی خانمان هم در پایتخت بلژیک افزایش پیداکرده است. شمار کودکان بی خانمان در سال ۲۰۱۸، ۶۱۲ نفر بوده و حالا تنها در یکسال اخیر به ۹۳۳ نفر رسیده است. هشتاد درصد این کودکان زیر ۱۲ سال دارند.

سازمان براسلز هلپ به مقامات دولتی هشدار داده که بلژیک در آستانه یک بحران اقتصادی بی سابقه است که می تواند دست کم در زمینه اسکان شهروندان منجر به یک فاجعه شود. دبیرکل این سازمان پیش بینی می کند که امکان دارد در ماه های آینده با افزایش بی سابقه شمار افراد بی خانمان مواجه شویم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا

کمیسیون اروپا ویکتور اوربان را به دلیل سفرهایش به مسکو و چین تحریم کرد

سی‌ان‌ان: آمریکا در هفته‌های اخیر از تلاش ایران برای ترور دونالد ترامپ مطلع شده بود