Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سازمان ملل: از زمان کودتا در میانمار دست‌کم ۱۳۸ معترض کشته شده‌اند

تشییع جنازه یکی از معترضان کشته شده در میانمار
تشییع جنازه یکی از معترضان کشته شده در میانمار Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که از زمان کودتای نظامی در میانمار در اول فوریه، حداقل ۱۳۸ معترض صلح طلب در این کشور کشته شده‌اند.

آگهی

سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که از زمان کودتای نظامی در میانمار در اول فوریه، حداقل ۱۳۸ معترض صلح طلب در این کشور کشته شده‌اند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد گفت که در آمار ارائه شده، ۳۸ نفری که روز یک‌شنبه و ۱۸ نفری که روز شنبه کشته شده‌اند نیز گنجانده شده‌ است. همچنین در آمار ارائه شده از سوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل، زنان و کودکان کشته شده نیز شمارش شده‌اند.

دوجاریک در ادامه گفت که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، این «خشونت مداوم» علیه معترضان صلح طلب و ادامه «نقض حقوق اساسی» مردم میانمار را به شدت محکوم می‌کند.

سخنگوی سازمان ملل گفت که دبیر کل این سازمان بار دیگر از جامعه جهانی از جمله کشورهای منطقه برای «همبستگی با مردم میانمار و آرمان‌های دموکراتیک آنها» دعوت کرده است.

دوجاریک با اشاره به بی توجهی ارتش میانمار به تقاضاهای بین‌المللی برای خویشتنداری، گفتگو و احترام کامل به حقوق بشر و آزادی‌های اساسی در این کشور، گفت که کریستین شرنر بورگنر، نماینده ویژه سازمان ملل در میانمار پیش از این با انتشار بیانیه ای خونریزی ها در این کشور را محکوم کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض بودایان میانمار به خشونت‌ها؛ «اقلیتی مسلح در حال کشتار غیرنظامیان است»

انتقال دو هزار متهم به بزرگترین زندان آمریکای لاتین؛ سرکوب «باندهای جنایتکار» السالوادور ادامه دارد

حجاب و درد و درمان در ایران؛ وزارت بهداشت برای بیماران مقنعه و زیرشلواری مخصوص دوخت