Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

محاکمه پلیس متهم به قتل زن جوان؛ جنایتی که بریتانیا را تکان داد

محاکمه مامور پلیس بریتانیا به اتهام قتل
محاکمه مامور پلیس بریتانیا به اتهام قتل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از آسوشیتدپرس
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زن جوان بریتانیایی روز سوم مارس شب‌هنگام از آپارتمان یکی از دوستانش به قصد بازگشت به منزل خارج شد اما هرگز به مقصد نرسید.

آگهی

یک مامور پلیس بریتانیا که به ربودن و قتل زنی جوان در لندن متهم شده روز شنبه برای آغاز مراحل دادرسی و محاکمه در دادگاه حاضر شد.

وِین کوزنس ۴۸ ساله متهم است که سارا اورارد، زنی ۳۳ ساله از ساکنین شهر لندن را هنگام بازگشت به خانه ربوده و به قتل رسانده است.

این زن جوان بریتانیایی روز سوم مارس شب‌هنگام از آپارتمان یکی از دوستانش به قصد بازگشت به منزل خارج شد اما هرگز به مقصد نرسید.

ناپدید شدن سارا اورارد در رسانه‌های بریتانیا بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد؛ این ماجرا سپس با دستگیری و بازداشت شدن یکی از نیروهای پلیس پایتخت به اتهام دست داشتن در این جنایت ابعاد گسترده‌‌تری پیدا کرد.

پلیس مرکزی لندن می‌گوید وِین کوزنس سال ۲۰۱۸ به عضویت این نیرو درآمده و اخیرا تحت فرماندهی یگان مامور حفاظت از اماکن پارلمانی و سفارتخانه‌های خارجی در پایتخت بریتانیا مشغول به خدمت شده بود.

کوزنس روز شنبه در حالی که لباس ورزشی خاکستری به تن داشت در دادگاه حاضر شد و در حالت ایستاده به اتهاماتی که در این جلسه کوتاه دادرسی قرائت شد، گوش داد.

این مامور پلیس تا پیش از حضور در جلسه دادگاه کیفری که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود تحت بازداشت موقت قرار گرفته است.

جسد سارا اورارد که وِین کوزنس متهم به قتل او شده روز چهارشنبه گذشته در منطقه‌ای جنگلی در کنت، واقع در جنوب شرق لندن پیدا شد.

بسیاری از زنان بریتانیایی پس از ناپدید شدن سارا اورارد با انتشار مطالبی هشدارگونه در شبکه‌های اجتماعی تجربیات خود را از آزار، تهدید‌ها و خشونت‌هایی که هنگام قدم زدن بیرون خانه با آنها مواجه بودند با دیگر کاربران به اشتراک گذاشتند.

برخی از زنان و شهروندان لندنی قصد داشتند روز شنبه برای یادبود سارا اورارد مراسمی ویژه برپا کنند اما یک قاضی دیوان عالی به دلیل محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا با آن مخالفت کرد و برپایی چنین تجمعی را غیرقانونی خواند.

این جنایت همچنین بازتاب‌های سیاسی گسترده‌ای در بریتانیا به همراه داشته است؛ به نحوی که جس فیلیپس، یکی از نمایندگان پارلمان در اعتراض به ناامنی‌ فزاینده برای زنان نام ۱۱۸ زن به قتل رسیده در سال گذشته میلادی را قرائت کرد.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز گفته است که این ماجرا وی را شوک زده و بسیار ناراحت کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل چهار نفر در یک مرکز درمانی معلولان در آلمان؛ کارمند زن بازداشت شد

قتل روزنامه‌نگار افشاگر؛ متهم با اقرار در دادگاه به ۱۵ سال زندان محکوم شد

ده‌ها هزار فایل سوابق کیفری پلیس بریتانیا پاک و صدور ویزا تعلیق شد