Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«رفقای جاده خاکی»؛ موتورسوارانی که در دل طبیعت آنگولا سیر می‌کنند

«رفقای جاده خاکی»؛ موتورسوارانی که در دل طبیعت آنگولا سیر می‌کنند
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Damon Emblingیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«ما کسانی را به عضویت می‌پذیریم که بسیار منضبط، و به روح و ارزش‌های اجتماعی موتورسواری متعهد باشند.»

آگهی

در نخستین برنامهٔ «آوای آنگولا» تیم یورونیوز راهی سفر و ماجراجوییِ فوق‌العاده‌ای با گروه آمیگوس دا پیکادا در آنگولا می‌شود.

اعضای این گروه قطعا عاشق موتورسیکلت و البته این کشور شگفت‌انگیز هستند. عشق آنها به موتورسواری و درنوردیدن جاده‌ها به اندازهٔ رفاقتشان عمیق است.

زکریا فرناندز نتو عضو گروه می‌گوید: «این گروه مثل خانوادهٔ ماست. شعار رفاقت ما این است: یکی برای همه و همه برای یکی. امروز همه دور هم هستیم.»

اعضا، نام این گروه یعنی «رفقای جاده‌خاکی» را از سال ۲۰۰۶ و بعد از نخستین سفر گروهی‌شان به کشور همسایه یعنی نامیبیا انتخاب کردند. لیلیو آلمیدا، رئيس گروه می‌گوید: «ما کسانی را به عضویت می‌پذیریم که بسیار منضبط، و به روح و ارزش‌های اجتماعی موتورسواری متعهد باشند.»

این گروه با بیش از ۲۶۰ عضو فعّال، تاکنون بسیاری از مسیرها و مناظر آنگولا و دیگر نقاط آفریقا را زیر پا گذاشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آنها در این سفر به سمت جنوب پایتخت و پارک ملی کیساما می‌روند و از آنجا راهی شمال می‌شوند. این مسیرپیمایی‌ها هم مفرّح است و هم بناست سبب تغییر شود. هدف این گروه تقویت گردشگریِ آنگولاست و کارهای خیریه‌ای نیز با کلیساها، با بیمارستان‌ها انجام می‌دهند.

ایستگاه بعدی سفر آنها مکانی فوق‌العاده است که گویی به سیارهٔ دیگری تعلق دارد. خورخه کوستودیو آلمیدا، دیگر عضو گروه می‌گوید: «ما حدود ۵۵ کیلومتر از لواندا فاصله داریم، و در امتداد ساحل به سمت بارا دو کوانزا می‌رویم که به چشم‌انداز ماه معروف است، آنجا در حدود ساعت ۷ شب غروب بسیار زیبایی را خواهیم دید.»

موتورسواران در مسیر خود به‌سوی شرق بخشی از زیبایی‌های طبیعی آنگولا را می‌بینند. آنها به‌سوی پارک ملی کیساما می‌روند.

این مسیر به جایی به نام موشیما می‌رسد که در زبان محلی کیمبوندو به معنای قلب است. آنها معتقدند موشیما جایی مقدس است و برنامهٔ موتورسواری سالانه خود را از آنجا شروع می‌کنند تا سال پربرکتی داشته باشند. آنها سرانجام سفرشان را در اقامتگاه محبوب کابیریز در موبانگا به پایان می‌برند.

اکنون حدود ۲۰ گروه موتورسواری در آنگولا هست. آنها ارتباط بسیار خوبی با دیگر موتورسوارانی دارند که اغلب برای ماجراجویی به آفریقا می‌آیند و می‌گویند مشتاق دیدار آنها در آنگولا هستند.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

برگزاری نخستین دوره «جشنواره فیلم‌های موتورسیکلت دُبی»

رشد کسب‌وکارهای خانوادگی به سرپرستی زنان در آنگولا

موسیقی کودوروی آنگولا؛ سبکی با الهام از فیلم ژان کلود ون دام