Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

قاچاق پنتوباربیتال در فرانسه؛ ۱۱ عضو یک انجمن حامی مرگ خودخواسته متهم شدند

داروی پنتوباربیتال
داروی پنتوباربیتال Copyright canva pro
Copyright canva pro
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یازده عضو انجمن «آزادی نهایی» که حامی مرگ خودخواسته (اتانازی یا به‌مرگی) هستند به قاچاق داروی پنتوباربیتال که یک باربیتورات کوتاه‌اثر است متهم شدند.

آگهی

یازده عضو انجمن «آزادی نهایی» که حامی مرگ خودخواسته (اتانازی یا به‌مرگی) هستند به قاچاق داروی پنتوباربیتال که یک باربیتورات کوتاه‌اثر است متهم شدند.

این دارو در فرانسه ممنوع است و گاهی اوقات برای کمک به خودکشی استفاده می‌شود.

این انجمن در بیانیه‌ای گفت که برای یازده نفر از اعضای آن‌ها از جمله رئیس، دبیرکل و معاون رئیس انجمن در هفته گذشته کیفرخواست صادر شده است.

این افراد با تصمیم قاضی تحقیق در این پرونده از اواسط ژانویه در بازداشت پلیس به سر می‌برند.

قاضی تحقیق از تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۲۰ با ورود به این پرونده درباره واردات، نگهداری، خرید و استفاده غیرقانونی از مواد طبقه‌بندی شده به‌عنوان روانگردان از سوی اعضای این انجمن تحقیق می‌کند. این افراد همچنین مظنون به تبلیغ یا مشارکت در تبلیغ موادی که باعث خودکشی می‌شود، بودند.

این انجمن در بیانیه خود تاکید کرده است که اعضای متهم شده باید پاسخگوی تعدادی از اقدامات خود بین اوت ۲۰۱۸ تا نوامبر ۲۰۲۰ باشند. در این بیانیه آمده است: «این اقدامات طبق برخی از قوانین فعلی فرانسه غیرقانونی است.»

در سال ۲۰۱۹ بسته‌هایی به مقصد فرانسه ارسال شده بود که مقام‌های آمریکایی به همتایان فرانسوی خود اعلام کردند احتمالا حاوی پنتوباربیتال ماده بیهوشی قدرتمندی است که از سال ۱۹۹۶ استفاده از آن در فرانسه ممنوع شده است. پس آگاهی مقامات فرانسوی از این موضوع تحقیقات در دادستانی پاریس کلید خورد و ۱۲۵ خریدار فرانسوی شناسایی شدند.

طی صدها بازرسی و تفتیش صورت گرفته در اکتبر ۲۰۱۹ حدود ۱۳۰ ویال این دارو که در اختیار افرادی بود که قصد خودکشی داشتند، توقیف شد.

پنتوباربیتال از سوی آزمایشگاهی در دانمارک که دارای مجوز اختصاصی تولید در آمریکا است ساخته می‌شد. دامپزشکان در موارد خاص از این داروی برای از بین بردن حیوانات (اتانازی حیوانات) استفاده می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردانی که قصد داشتن مجسمه یکی از الهه‌های یونان باستان را بفروشند دستگیر شدند

پزشک ناظر مرگ خودخواسته یک زن مبتلا به آلزایمر بی‌گناه شناخته شد

مرگ خودخواسته یک بیمار نوجوان در بلژیک