فرار تمساح‌های خطرناک در آفریقای جنوبی وحشت آفرید

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
تمساح نیل
تمساح نیل   -   کپی رایت  AP Photo

مقامات آفریقای جنوبی روز پنجشنبه ۴ مارس (۱۴ اسفند) اعلام کردند که پلیس این کشور در جستجوی چند تمساح خطرناک است که از یک مرکز پرورش این خزندگان فرار کرده‌اند.

این تمساح‌های جوان فراری از نوع رودخانه‌ای، موسوم به «تمساح نیل» هستند و ظاهرا از یک سوراخ موجود در دیوار مرکز پرورش تمساح در ۱۵۰ کیلومتری شرق شهر کیپ‌تاون به بیرون خزیده‌اند. شمار دقیق این حیوانات فراری ۱.۲ تا ۱.۵ متری معلوم نیست و همین موضوع باعث وحشت بیشتر مردم شده است.

اپلیکیشن یورونیوز را از اپل استور دانلود کنید

پلیس برای شکار این حیوانات از متخصصان محیط زیست منطقه کمک خواسته است.

به گفته «جیمز برنت استایان»، سخنگوی سازمان محیط زیست منطقه به خبرگزاری فرانسه گفت مالک مرکز پرورش تمساح روز چهارشنبه متوجه وجود سوراخی در دیوار محل نگهداری تمساح‌هایش شده و بعد دریافته است که «شمار نامعلومی» از آنها از همان سوراخ به بیرون رفته‌اند.

وی همچنین گفته است هم اکنون نیروهای پلیس و محیط‌بانان به کمک مالکان مزارع و املاک اطراف محل پرورش تمساح‌ها در حال جستجوی این حیوانات وحشی هستند و تا کنون ۲۷ تمساح فراری را یافته و به دام انداخته‌اند.

یک مسئول محیط‌بانی محلی به نام «رازینا عمر» در توضیح چگونگی به دام انداختن تمساح‌ها گفته است که معمولا این حیوانات را با «تله‌های انسانی» می‌گیرند، به این معنی که قفس‌هایی حاوی طعمه را در محل گذر تمساح‌ها در حاشیه رودخانه می‌گذارند و پس از ورود خزنده به قفس، در آن را می‌بندند.