رئال مادرید و بارسلونا به پرداخت میلیون ها یورو محکوم شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AP Photo
AP Photo   -   کپی رایت  AP Photo

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا طی حکمی برخورداری چهار باشگاه اسپانیایی از جمله بارسلونا و رئال مادرید از تخفیف مالیاتی را خلاف قانون تشخیص داد و آنها را به بازپرداخت میلیون ها یورو به عنوان بخشی از مالیات معوقه ۲۰ سال اخیر خود محکوم کرد.

ماجرا از آن قرار است که چهار باشگاه اسپانیایی بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیکو بیلبائو و اوساسونا که به صورت باشگاه حرفه‌ای با مسئولیت محدود فعالیت می‌کنند در ۲۰ سال اخیر از برخی معافیت‌های مالیاتی استفاده کرده‌اند که مستحق آن نبوده‌اند. این چهار باشگاه برخلاف دیگر تیم‌های فوتبال در اسپانیا ۵ درصد مالیات کمتری پرداخت کرده‌اند و از نوعی معافیت مالیاتی استفاده می‌کردند که در خصوص باشگاه‌های غیرانتفاعی فوتبال صدق می‌کند.

این در حالیست که این تیم‌ها در واقع باشگاه‌های فوتبال حرفه‌ای با مسئولیت محدود بوده‌اند و باید همچون دیگر تیم‌های فوتبال اسپانیا ۳۰ درصد مالیات پرداخت می‌کردند.

حالا طی حکمی که دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ صادر کرده حکم سال ۲۰۱۶ کمیسیون اتحادیه اروپا در خصوص محکومیت این باشگاه‌ها تایید شده است.

این ۴ تیم فوتبال با مراجعه نزد دیوان دادگستری خواهان بازنگری در حکم صادر شده در کمیسیون اروپا شده بودند. اما این دیوان هم با تایید حکم کمیسیون دستور داد رئال مادرید، بارسلونا، اوساسونا و بیلبائو هر یک کسری مالیات این ۲۰ سال را تا سقف ۵ میلیون یورو پرداخت کنند. مبلغ دقیق مربوط به هر باشگاه را مسئولان مربوطه در دولت اسپانیا مشخص خواهند کرد.

این حکم در حالی صادر شده است که رئال مادرید و بارسلونا دو غول کلاسیک فوتبال اروپا از روزهای اوج خود فاصله گرفته‌اند. در رقابت‌های لیگ این اتلتیکو مادرید است که با قاطعیت در صدر قرار گرفته و کهکشانی‌های شهر مادرید و آبی و اناری‌های شهر بارسلون فعلا پشت سر شاگردان دیگو سیمئونه قرار دارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید