Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رئال مادرید و بارسلونا به پرداخت میلیون ها یورو محکوم شدند

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس حکم دیوان عدالت اتحادیه اروپا، رأی قبلی کمیسیون اروپا در خصوص محکومیت چهار باشگاه بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیک بیلبائو و اوساسونا در خصوص پرداخت مالیات حدود ۵ میلیون یورو تایید شد.

آگهی

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا طی حکمی برخورداری چهار باشگاه اسپانیایی از جمله بارسلونا و رئال مادرید از تخفیف مالیاتی را خلاف قانون تشخیص داد و آنها را به بازپرداخت میلیون ها یورو به عنوان بخشی از مالیات معوقه ۲۰ سال اخیر خود محکوم کرد.

ماجرا از آن قرار است که چهار باشگاه اسپانیایی بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیکو بیلبائو و اوساسونا که به صورت باشگاه حرفه‌ای با مسئولیت محدود فعالیت می‌کنند در ۲۰ سال اخیر از برخی معافیت‌های مالیاتی استفاده کرده‌اند که مستحق آن نبوده‌اند. این چهار باشگاه برخلاف دیگر تیم‌های فوتبال در اسپانیا ۵ درصد مالیات کمتری پرداخت کرده‌اند و از نوعی معافیت مالیاتی استفاده می‌کردند که در خصوص باشگاه‌های غیرانتفاعی فوتبال صدق می‌کند.

این در حالیست که این تیم‌ها در واقع باشگاه‌های فوتبال حرفه‌ای با مسئولیت محدود بوده‌اند و باید همچون دیگر تیم‌های فوتبال اسپانیا ۳۰ درصد مالیات پرداخت می‌کردند.

حالا طی حکمی که دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ صادر کرده حکم سال ۲۰۱۶ کمیسیون اتحادیه اروپا در خصوص محکومیت این باشگاه‌ها تایید شده است.

این ۴ تیم فوتبال با مراجعه نزد دیوان دادگستری خواهان بازنگری در حکم صادر شده در کمیسیون اروپا شده بودند. اما این دیوان هم با تایید حکم کمیسیون دستور داد رئال مادرید، بارسلونا، اوساسونا و بیلبائو هر یک کسری مالیات این ۲۰ سال را تا سقف ۵ میلیون یورو پرداخت کنند. مبلغ دقیق مربوط به هر باشگاه را مسئولان مربوطه در دولت اسپانیا مشخص خواهند کرد.

این حکم در حالی صادر شده است که رئال مادرید و بارسلونا دو غول کلاسیک فوتبال اروپا از روزهای اوج خود فاصله گرفته‌اند. در رقابت‌های لیگ این اتلتیکو مادرید است که با قاطعیت در صدر قرار گرفته و کهکشانی‌های شهر مادرید و آبی و اناری‌های شهر بارسلون فعلا پشت سر شاگردان دیگو سیمئونه قرار دارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درآمد ۳۶۰ میلیون یورویی رئال مادرید از ورزشگاه بازسازی شده سانتیاگو برنابئو

قهقه‌های ادن آزار پس از حذف رئال؛ هواداران و رسانه‌های اسپانیایی خواستار جدایی ستاره بلژیکی شدند

دور تازه اعتصاب‌ها در آلمان؛ کشاورزان بزرگراه‌ها را بستند و قطارها هم برای توقف آماده می‌شوند