دادستان کل استرالیا: اتهام تجاوز جنسی حقیقت ندارد، چند هفته استراحت می‌کنم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دادستان کل استرالیا
دادستان کل استرالیا   -  Copyright  AP Photo

کریستیان پورتر، دادستان کل استرالیا روز چهارشنبه اعلام کرد که عضوی از کابینه این کشور که به تجاوز جنسی متهم شده شخص اوست.

وی که با چشمانی اشک آلود در برابر دوربین رسانه ها حضور یافته بود اتهام مطرح شده علیه خود را به طور کامل رد کرد. طرح ادعای تجاوز جنسی علیه یک عضو ناشناس کابینه اسکات موریسون، نخست وزیر محافظه کار استرالیا باعث شده بود که گمانه زنی های زیادی درباره هویت این وزیر دولت صورت گیرد.

دادستان کل استرالیا تقریبا نقشی مشابه وزیر دادگستری در دیگر کشورها را ایفا می کند و یکی از اعضای کلیدی کابینه محسوب می شود. تعدادی از نمایندگان پارلمان استرالیا از احزاب مخالف هفته گذشته اعلام کردند که نامه ای دریافت کرده اند که در آن یکی از اعضای کابینه اسکات موریسون به تجاوز جنسی به دختری ۱۶ ساله در سال ۱۹۸۸ متهم شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

زنی که مدعی شده بود بیش از ۳۰ سال پیش از سوی این عضو دولت مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است سال گذشته خودکشی کرد. کریستیان پورتر در سخنان روز چهارشنبه خود با خانواده این زن ابراز همدردی کرد اما ضمن رد ادعای تجاوز جنسی گفت که نمی داند چرا این زن چنین ادعایی را علیه او مطرح کرده بود.

کریستیان پورتر، ۵۰ ساله همچنین درخواست استعفای خود را رد کرد. وی با این حال گفت که چند هفته آینده را به دلیل فشار روانی ناشی از ادعای مطرح شده و استرس های مرتبط با آن استراحت خواهد کرد.

پلیس استرالیا روز سه شنبه اعلام کرده بود که پرونده تحقیق درباره اتهام تجاوز جنسی علیه یکی از اعضای کابینه به دلیل عدم وجود شواهد کافی مختومه شده است.