Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادعای تجاوز جنسی علیه عضو ناشناس کابینه استرالیا؛ ۱۶ وزیر مرد در مظان اتهام

هویت نامشخص وزیر استرالیایی که به تجاوز جنسی متهم شده است
هویت نامشخص وزیر استرالیایی که به تجاوز جنسی متهم شده است Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طرح ادعای تجاوز جنسی علیه یکی از اعضای کابینه دولت استرالیا که نامش فاش نشده است واکنش های زیادی را در عرصه سیاسی این کشور برانگیخت و حالا هر ۱۶ وزیر مرد در کابینه اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا را در مظان اتهام قرار داده است.

آگهی

پلیس استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که پرونده تحقیق درباره اتهام تجاوز جنسی علیه یکی از وزرای کابینه این کشور به دلیل عدم وجود شواهد کافی مختومه شد.

ادعاهایی مبنی بر تجاوز جنسی این وزیر مرد در دولت اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا که نامش فاش نشده است طی روزهای گذشته خبرساز شده بود. تصمیم پلیس ایالت «نیو ساوت ویلز» برای عدم ادامه تحقیقات احتمالا فشارها بر اسکات موریسون را برای انجام تحقیقات مستقل درباره ادعای مطرح شده افزایش خواهد داد.

نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه ضمن رد درخواست برکناری این وزیر کابینه خود گفته بود که وی «به شدت» و «کاملا» اتهام های مطرح شده علیه خود را رد کرده است. اسکات موریسون همچنین بر لزوم مورد ملاک قرار گرفتن «اصل بر برائت» تاکید کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تعدادی از نمایندگان پارلمان استرالیا از احزاب مخالف دولت هفته گذشته اعلام کردند که نامه ای دریافت کرده اند که در آن جزئیات رویدادهایی از بیش از ۳۰ سال پیش شرح داده است. به گفته آنها جزئیات این رویدادها از تجاوز جنسی یکی از وزرای مرد کابینه به دختری ۱۶ ساله حکایت دارد.

بنا به گزارش ها زنی که مدعی شده بود در سال ۱۹۸۸ در سیدنی از سوی این وزیر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است سال گذشته در سن ۴۹ سالگی در شهر آدلاید، زادگاهش خودکشی کرد.

انتشار این خبر که واکنش های زیادی را در عرصه سیاست استرالیا برانگیخت هر ۱۶ وزیر مرد در کابینه اسکات موریسون را در مظان اتهام قرار داد. این در حالی است که پیش از این ادعاهایی مبنی بر وجود فضای ضدزن در پارلمان استرالیا و رفتارهای زن ستیز از سوی نمایندگان مطرح شده بود.

زنان در میان اعضای ائتلاف محافظه کار حاکم در استرالیا نسبت به احزاب مخالف حضور کمرنگ تری دارند. احزاب مخالف، ائتلاف حاکم را متهم می کنند که در پیدایش و تداوم فرهنگ زن ستیز در پارلمان و میان سیاستمداران نقش دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع استرالیا: از خواندن گزارش جنایات‌ جنگی در افغانستان مریض شدم

دریافت ناخواسته عکس از آلت جنسی مردان؛ فنلاند ارسال کنندگان را زندانی می‌کند

یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا با کمک اف‌بی‌آی متلاشی شد