عذرخواهی نخست‌وزیر استرالیا: اتهام تجاوز در پارلمان را بررسی می‌کنیم

اسکات موریسون
اسکات موریسون   -  Copyright  آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی

آقای موریسون که خود دو دختر جوان دارد، گفت که همسرش از وی خواسته تا «به‌عنوان پدر به این مسئله نگاه کند.» اما خبرنگاران بلافاصله از او پرسیدند: «اگر همسر و پدر نبودید چطور؟ آیا نباید به عنوان یک انسان به ‌این موضوع نگاه می‌کردید؟ استرالیا به نخست‌وزیر نیاز دارد نه به خوی پدرانه.»

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا از زنی عذرخواهی کرد که مدعی شده همکارش در پارلمان این کشور به ‌وی تجاوز کرده است. آقای موریسون همچنین وعده داد که دربارهٔ رفتار حرفه‌ای در فضای کاری دولت، بررسی جامعی صورت بگیرد.

بریتنی هیجنز، ۲۶ ساله و مشاور رسانه‌ای پیشین دولت استرالیا می‌گوید در سال ۲۰۱۹ میلادی، یکی از همکارانش که برای حزب اسکات موریسون یعنی حزب لیبرال کار می‌کرده، در دفتر وزیر دفاع کنونی به او تجاوز کرده است.

خانم هیجنز گفته بود که همان زمان مراتب را به رئيس خود اطلاع داده و با پلیس نیز صحبت کرده؛ اما به‌خاطر نگرانی‌ دربارهٔ آیندهٔ شغلی‌اش از ثبت شکایت رسمی نزد پلیس پرهیز کرده است.

نخست‌وزیر استرالیا روز دوشنبه اعلام کرد خانم هیجنز به‌هیچ وجه وادار به شکایت نکردن نشده است و یک روز بعد گفت: «این اتفاق نباید می‌افتاد، من عذرخواهی می‌کنم.» و افزود: «می‌خواهم اطمینان داشته باشم که هر زن جوانی که اینجا کار می‌کند تا جای ممکن امنیت دارد.»

آقای موریسون که خود دو دختر جوان دارد، همزمان با این سخنان گفت که همسرش از وی خواسته تا «به‌عنوان پدر به این مسئله نگاه کند.» اما یک خبرنگار زن حاضر بلافاصله از وی پرسید: «اگر همسر و پدر نبودید چطور؟ آیا نباید به عنوان یک انسان به‌این موضوع نگاه می‌کردید؟» و خبرنگار زن دیگر نوشت: «استرالیا به نخست‌وزیر نیاز دارد نه به شمایل پدرانه.»

اتهام تجاوز اخیر، پس از مجموعه‌ای از اتهامات بدرفتاری با زنان در حزب لیبرال استرالیا، فشار بیشتری به کابینهٔ اسکات موریسون آورده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط