دریافت ناخواسته عکس از آلت جنسی مردان؛ فنلاند ارسال کنندگان را زندانی می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -  Copyright  AP Photo

وزارت دادگستری فنلاند روز سه شنبه اعلام کرد برای مردانی که بدون رضایت طرف مقابل دست به ارسال عکس از آلت جنسی خود می زنند مجازات در نظر خواهد گرفت.

در لایحه دولت فنلاند که سال آینده در پارلمان بررسی خواهد شد «اذیت و آزار شفاهی، اذیت و آزار با ارسال عکس و پیامک، عکسبرداری از دیگری یا عورت نمایی» مصداق اذیت و آزار جنسی در نظر گرفته شده است.

در این لایحه برای مردانی که بدون رضایت طرف مقابل عکس آلت جنسی خود را برای او ارسال می کنند حداکثر شش ماه زندان در نظر گرفته شده است.

دریافت ناخواسته عکس از آلت جنسی مردان (cyberflashing) طی سال های اخیر در سطح جهان گسترش زیادی یافته است. این پدیده برای بسیاری از افراد که اکثر آنها زن هستند تبدیل به یک معضل شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نتیجه تحقیق سازمان غیردولتی «طرح بین المللی» (Plan International) نشان می دهد که ۳۵ درصد از دختران نوجوان یا زنان جوان در سطح جهان تجربه «دریافت ناخواسته عکس یا تصاویر جنسی» را داشته‌اند. این سازمان غیردولتی در تحقیق خود با ۱۴ هزار دختر نوجوان یا زن جوان از ۲۲ کشور جهان مصاحبه کرده است.

مقامات فنلاند تاکید می کنند که هم اکنون قانون در این کشور درباره مجازات اذیت و آزار جنسی از طریق اینترنتی ساکت است. بنا به قوانین فنلاند اذیت و آزار جنسی هم اکنون تنها شامل «تماس ناخواسته بدن» قربانی می شود.

ایالت تگزاس در آمریکا نیز برای کسانی که بدون رضایت طرف مقابل دست به ارسال عکس های جنسی می زنند جریمه ۵۰۰ دلاری تعیین کرد.