Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دریافت ناخواسته عکس از آلت جنسی مردان؛ فنلاند ارسال کنندگان را زندانی می‌کند

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد که ۳۵ درصد از دختران نوجوان یا زنان جوان در سطح جهان تجربه «دریافت ناخواسته عکس یا تصاویر جنسی» را داشته‌اند.

آگهی

وزارت دادگستری فنلاند روز سه شنبه اعلام کرد برای مردانی که بدون رضایت طرف مقابل دست به ارسال عکس از آلت جنسی خود می زنند مجازات در نظر خواهد گرفت.

در لایحه دولت فنلاند که سال آینده در پارلمان بررسی خواهد شد «اذیت و آزار شفاهی، اذیت و آزار با ارسال عکس و پیامک، عکسبرداری از دیگری یا عورت نمایی» مصداق اذیت و آزار جنسی در نظر گرفته شده است.

در این لایحه برای مردانی که بدون رضایت طرف مقابل عکس آلت جنسی خود را برای او ارسال می کنند حداکثر شش ماه زندان در نظر گرفته شده است.

دریافت ناخواسته عکس از آلت جنسی مردان (cyberflashing) طی سال های اخیر در سطح جهان گسترش زیادی یافته است. این پدیده برای بسیاری از افراد که اکثر آنها زن هستند تبدیل به یک معضل شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نتیجه تحقیق سازمان غیردولتی «طرح بین المللی» (Plan International) نشان می دهد که ۳۵ درصد از دختران نوجوان یا زنان جوان در سطح جهان تجربه «دریافت ناخواسته عکس یا تصاویر جنسی» را داشته‌اند. این سازمان غیردولتی در تحقیق خود با ۱۴ هزار دختر نوجوان یا زن جوان از ۲۲ کشور جهان مصاحبه کرده است.

مقامات فنلاند تاکید می کنند که هم اکنون قانون در این کشور درباره مجازات اذیت و آزار جنسی از طریق اینترنتی ساکت است. بنا به قوانین فنلاند اذیت و آزار جنسی هم اکنون تنها شامل «تماس ناخواسته بدن» قربانی می شود.

ایالت تگزاس در آمریکا نیز برای کسانی که بدون رضایت طرف مقابل دست به ارسال عکس های جنسی می زنند جریمه ۵۰۰ دلاری تعیین کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای تجاوز جنسی علیه عضو ناشناس کابینه استرالیا؛ ۱۶ وزیر مرد در مظان اتهام

رسوایی جنسی در حزب حاکم دانمارک؛ نخست وزیر از استعفای شهردار کپنهاگ استقبال کرد

تهیه کننده معروف هالیوود به جرم آزار جنسی زنان به ۲۳ سال زندان محکوم شد