Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آنگ سان سوچی یک روز پس از سرکوب خونین در میانمار با ۲ فقره اتهام جدید روبرو شد

تظاهرات علیه کودتای نظامیان در میانمار
تظاهرات علیه کودتای نظامیان در میانمار Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میانمار روز یکشنبه خونین‌ترین روز از زمان کودتا علیه دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی را پشت شر گذاشت. بنا به اعلام سازمان ملل دستکم ۱۸ نفر روز یکشنبه در شهرهای مختلف میانمار به دست ماموران ضدشورش کشته شدند.

آگهی

آنگ سان سوچی، رهبر دولت سرنگون شده میانمار روز دوشنبه همزمان با ادامه تنش ها در این کشور برای دو فقره اتهام جدید نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

او در حالی به صورت مجازی و با استفاده از تماس ویدئویی در جلسه دادگاه حضور یافت که پیش از این به در اختیار داشتن دو دستگاه «واکی تاکی» ثبت نشده و نقض مقررات وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متهم شده بود. یکی از اتهام های جدید آنگ سان سوچی «تشویق به ناآرامی» گزارش شده است.

آنگ سان سوچی، ۷۵ ساله از زمان کودتای یک ماه پیش نظامیان در حصر خانگی به سر می برد. میانمار روز یکشنبه خونین ترین روز از زمان کودتا علیه دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی را پشت سر گذاشت. بنا به اعلام سازمان ملل دستکم ۱۸ نفر روز یکشنبه در شهرهای مختلف میانمار به دست ماموران ضدشورش کشته شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تظاهرات علیه حکومت نظامیان با وجود گذشت چند هفته از کودتا همچنان ادامه پیدا کرده است. وکیل مدافع آنگ سان سوچی اعلام کرد که هر چند هنوز موفق به دیدار با موکلش نشده اما حال رهبر دولت سرنگون شده میانمار «خوب» است.

جلسه بعدی دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات آنگ سان سوچی قرار است روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) برگزار شود.

تداوم اعتراض‌ها؛ ماموران به شلیک گاز اشک‌آور متوسل شدند

معترضان به سرنگونی دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی روز دوشنبه با وجود سرکوب خونین تظاهرات روز قبل بار دیگر در خیابان های یانگون، بزرگترین شهر میانمار تظاهرات کردند. ماموران انتظامی و نظامی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان دست به شلیک گاز اشک آور زدند.

انجمن کمک به زندانیان سیاسی در میانمار تخمین می زند که از زمان کودتای نظامیان تاکنون حدود ۳۰ نفر از معترضان کشته شده اند. به گزارش این سازمان غیردولتی ۱۱۰۰ نفر نیز از زمان کودتا یا بازداشت شده اند و یا تحت پیگرد قضایی قرار گرفته اند. رسانه های دولتی میانمار هشدار داده اند که «تدابیر شدیدی» علیه «جمعیت آنارشیست» در این کشور اتخاذ خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه شورای نظامی حاکم بر میانمار وضع کرد

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند