دوج‌کوین؛ بهای دومین رمز ارز مورد علاقه ماسک و رقیب بیت‌کوین طی دو هفته ۹۶۶ درصد رشد کرد

دوج‌کوین (Dogecoin)
دوج‌کوین (Dogecoin) Copyright Credit: SHIBA MINT, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Copyright Credit: SHIBA MINT, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت هر واحد ارزدیجیتالی دوج‌کوین(Dogecoin) تنها طی دو هفته بیش از ۱۰ برابر شد و از ۰.۰۰۷۵ دلار به ۰.۰۸ دلار رسید

آگهی

قیمت هر واحد رمز ارز(ارزدیجیتالی) دوج‌کوین(Dogecoin) تنها طی دو هفته بیش از ۱۰ برابر شد و از ۰.۰۰۷۵ دلار به ۰.۰۸ دلار رسید.

دوج‌کوین در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد و تا اواخر سال ۲۰۱۷ بهای هر واحد از آن بین ۰.۰۰۰۱ تا ۰.۰۰۰۳ بود. نخستین جهش قیمتی آن در ژانویه سال ۲۰۱۸ رخ داد که موجب شد تا نرخ آن به ۰.۰۱۱۷ دلار برسد. پس از آن تا پایان نوامبر سال گذشته میلادی بهای آن در محدوده ۰.۰۰۲ تا ۰.۰۰۳ نوسان داشت.

همزمان با افزایش سرعت صعود قیمت بیت‌کوین که از دسامبر گذشته آغاز شد، بهای هر دوج‌کوین نیز افزایش یافت و در ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ به ۰.۰۰۷۵ دلار رسید. این نرخ در معاملات هشتم فوریه تا ثبت رکورد ۰.۰۸۲۱ دلار بالا رفت و تا روز ۱۲ فوریه به ۰.۰۶۳۵ دلار تنزل کرد. اما انتشار پیام توئیتری ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مالک خودروسازی تسلا، روند نزولی آن را چند روزی متوقف کرد.

آقای ماسک معتقد است که دوج‌کوین در حال حاضر زیر قیمت واقعی آن معامله می‌شود.

دوج‌کوین روز دوشنبه نیز ۰.۰۵۷۷ دلار داد و ستد شد که ۶ برابر بالاتر از نرخ ۰.۰۰۹۵ دلاری آن در معاملات یک ماه پیش(۱۵ ژانویه) است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

قیمت هر بیت‌کوین نیز طی یک ماه گذشته از ۳۶ هزار و ۷۶۰ دلار به ۴۸ هزار و ۶۸۰ دلار رسیده است. هر بیت‌کوین یک سال پیش نیز ۹ هزار و ۹۱۱ دلار معامله می‌شد که نشان از جهش قیمتی ۳۹۱ درصدی دارد.

بهای هر بیت‌کوین نیز از روز هفتم فوریه که ایلان ماسک از قصد خود برای سرمایه‌گذاری ۱.۵ تریلیون دلاری در بازار این رمزارز خبر داد، تا کنون نزدیک به ۱۰ هزار دلار(۲۶ درصد) بالاتر رفته است.

بازده سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین به عنوان شناخته شده‌ترین رمز ارز جهان طی یک سال گذشته بسیار بالاتر از سود معامله ارز، سهام و طلا بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارزش بیت‌کوین در پی فرمان اجرایی بایدن افزایش یافت، آیا دلار دیجیتال ایجاد می‌شود؟

شوک قیمتی ۲۴ درصدی؛ ماسک: تسلا دوج‌کوین را برای فروش برخی از محصولات خود قبول می‌کند

غول دنیای ارزهای دیجیتال به ۲۵ سال زندان محکوم شد