واکنش وزیر خزانه‌داری آمریکا به نوسان‌‌سازی سهامداران غیرحرفه‌ای در وال استریت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا
جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا   -  Copyright  AP Photo

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز یکشنبه گفت که اظهارنظر در مورد این که مقابله با نوسان‌های اخیر بازار سهام نیازمند اتخاذ سیاست‌ها و تعیین مقررات جدید هستیم، نیازمند بررسی بیشتر است.

خانم یلن در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان توضیح داد که برای روشن شدن واقعیت آن چه که در بازارهای سهام رخ داده، منتظر دریافت گزارش دقیق و روشنگرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکاست.

این اظهارنظر وزیر خزانه‌داری آمریکا در پی نشست روز پنجشنبه او با حضور اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کمیسیون معاملات آتی بازارهای کالایی، هیات مدیره فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا) و فدرال رزرو نیویورک عنوان شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

طیف گسترده‌ای از خریدها توسط معامله‌گران غیرحرفه‌ای طی دو هفته گذشته باعث بروز نوسان قابل توجهی در قیمت سهام برخی شرکت‌ها از جمله گیم‌استاپ(GameStop) شده است؛ اقدامی که موجب تغییر جهت قیمت‌ها بر خلاف انتظار شرکت‌های پوشش ریسک و صندوق‌های بزرگ سرمایه‌گذاری می‌شود. برخی تحلیلگران این اقدام را که با هماهنگی عمومی در شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد، نبرد مخالفان چپ‌گرای وال استریت با سرمایه‌گذاران حرفه‌ای فعال در آن ارزیابی می‌کنند.