اردوغان: دگرباشان جنسی عامل تخریب و ویرانگری جامعه ترکیه هستند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
رژه همجنس گرایان در ترکیه
رژه همجنس گرایان در ترکیه   -   کپی رایت  AP Photo

رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر با حمله دگرباشان جنسی این افراد را «ویرانگر و تخریب کننده» جامعه ترکیه خواند و تاکید کرد که هیچ کدام از جوانان حزب عدالت و توسعه به این گرایش ها علاقه ای ندارند.

اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز دوشنبه یک فوریه (۱۳ بهمن) گفت: « ما به سمت آینده در حرکتیم، نه ‌آینده جوان دگرباشان. بلکه به سمتی از تاریخ می رویم که جوانان وطن، تاریخ پرافتخار ترکیه را زنده نگاه می دارند.»

اردوغان در جمع مقامات ارشد و جوانان عضو حزب عدالت و توسعه در آنکارا پایتخت ترکیه سخنرانی می کرد.

وی خطاب به جوانان حاضر گفت: «شما ارتباطی با دگرباشان که تنها تفکرشان تخریب و ویرانگری جامعه است، ندارید. برخلاف آنها شما کسانی هستید که به قلب های شکسته جلا می دهید.»

سخنان رئیس جمهوری ترکیه فردای بازداشت چهار دانشجوی ترک، هشداری به دگرباشان در این کشور است.

یکشنبه چهار دانشجوی دانشگاه بوغازیچی استانبول به خاطر انتشار عکسی از کعبه در کنار پرچم «رنگین کمانی دگرباشان»، بازداشت شدند. دو نفر از این افراد در خانه خود در بازداشت و تحت کنترل هستند. 

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، همجنس گرایی در ترکیه جرم تلقی نمی شود اما در سال های گذشته بارها شاهد نقض حقوق همجنس گرایان و دگرباشان در این کشور بوده ایم.

در ماه اوت گذشته، رئیس جمهوری ترکیه، با حمله به دگرباشان ترکیه آنها «انحرافیون نفرین شده» خواند.

برخی از بلند پایه ترین مقامات مذهبی ترکیه از جمله علی ارباش، یکی از امامان اهل سنت و نزدیک به حکومت، پیش تر همجنس گرایی را دلیل «بیماری‌های» عدیده عنوان کرده بود.