Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادامه صعود نرخ آزاد دلار آمریکا؛ فاصله نرخ رسمی و آزاد یورو ۱۶۰۰ تومان شد

خرید و فروش ارز در یک صرافی؛ تهران
خرید و فروش ارز در یک صرافی؛ تهران Copyright Vahid Salemi/AP2011
Copyright Vahid Salemi/AP2011
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود تثبیت نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار آمریکا در جریان معاملات روز یکشنبه به بالاترین حد در ۱۰ روز گذشته رسید.

آگهی

با وجود تثبیت نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار آمریکا در جریان معاملات روز یکشنبه به بالاترین حد در ۱۰ روز گذشته رسید.

بانک مرکزی ایران در آغاز معاملات روز یکشنبه هر دلار آمریکا را همچون روز گذشته ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان عرضه کرد که ۲۲۰ تومان پایین‌تر از نرخ پایانی معاملات صرافی‌های رسمی در هفته گذشته بود. اما نرخ آزاد فروش دلار روز یکشنبه نیز به روند صعودی خود که روز پایانی دی‌ماه آغاز شده، ادامه داد و تا ۲۳ هزار و ۸۵۰ تومان بالا رفت.

هر چند نرخ آزاد دلار تا پایان مبادلات روز یکشنبه تا ۲۳ هزار و ۵۵۰ تومان پایین آمد ولی فاصله نرخ آزاد و رسمی دلار به هزار و ۱۲۰ تومان رسید که از هفته سوم آبان ماه گذشته تا کنون بی‌سابقه بود.

همزمان هر یورو نیز در بازار آزاد تهران بین ۲۸ هزار و ۶۷۰ تا ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان خرید و فروش شد که هزار و ۳۷۰ تا هزار و ۶۰۰ تومان بالاتر از نرخ ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده توسط بانک مرکزی ایران بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در حالی که بازار جهانی طلا به دلیل تعطیلی پایان هفته تعطیل بود، رشد نرخ دلار در بازار آزاد ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نزدیک به ۱۷۶ هزار تومان افزایش یابد و بار دیگر از مرز ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان گذشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم روز یکشنبه در بازار تهران نزدیک به یک میلیون و ۵۸ هزار تومان داد و ستد شد که ۲۱ هزار و ۲۰۰ تومان بالاتر از روز گذشته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش بازار به پیش‌بینی بانک مرکزی و رد کلیات بودجه؛ نرخ آزاد دلار آمریکا افزایش یافت

صعود همزمان نرخ آزاد و رسمی ارز؛ دلار آمریکا به اوج ۱۹ روز گذشته بازگشت

نوسان صعودی بر بازار ارز ایران حاکم شد؛ سبقت یورو از دلار در مسیر گرانی