نوسان صعودی بر بازار ارز ایران حاکم شد؛ سبقت یورو از دلار در مسیر گرانی

یک مغازه صرافی در تهران
یک مغازه صرافی در تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت آزاد فروش دلار در بازار تهران با وجود ثبات نرخ رسمی ارز بار دیگر آهنگ صعودی به خود گرفت و از مرز ۲۲ هزار تومان عبور کرد.

آگهی

قیمت آزاد فروش دلار در بازار تهران با وجود ثبات نرخ رسمی ارز بار دیگر آهنگ صعودی به خود گرفت و از مرز ۲۲ هزار تومان عبور کرد.

بانک مرکزی ایران روز سه‌شنبه نیز نرخ عرضه رسمی هر دلار آمریکا همچون روز گذشته ۲۱ هزار ۷۹۰ تومان تعیین کرد که پایین‌ترین قیمت از هفته سوم مرداد ماه گذشته تا کنون به شمار می‌رود. با این حال، سیر نزولی بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران که از دو هفته پیش آغاز شده، در جریان مبادلات روز سه‌شنبه متوقف شد و جای خود را به نوسانی صعودی داد.

نرخ آزاد فروش هر دلار تا ظهر سه‌شنبه ابتدا تا ۲۲ هزار و ۲۵۰ تومان صعود کرد ولی سپس تا ۲۲ هزار تومان کاهش یافت. قیمت آزاد دلار روز دوشنبه تا ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومان پایین رفته بود و به کمترین سطح از نیمه دوم تیر ماه گذشته رسیده بود.

همزمان هر یورو نیز در مبادلات روز سه‌شنبه بازار تهران بین ۲۶ هزار و ۶۵۰ تا ۲۶ هزار و ۸۵۰ تومان خرید و فروش شد. این در حالی بود که قیمت رسمی فروش یورو در صرافی‌های تحت مدیریت بانک مرکزی ایران ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان بود که ۹۰ تومان پایین‌تر از روز دوشنبه تعیین شده بود.

قیمت فروش هر یورو نیز روز دوشنبه در بازار آزاد تهران به کمترین نرخ خود از ۱۹ مرداد ماه پیش تا کنون رسید و در کف قیمتی ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان داد و ستد شد.

بنابراین در شرایطی که نرخ آزاد دلار روز سه‌شنبه ۶۰۰ تومان افزایش یافت ولی بهای هر یورو ۸۰۰ تومان صعود کرد. البته در جریان معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی ارز نیز یورو در برابر دلار آمریکا ۴۱ صدم درصد تقویت شد و هر یورو در برابر ۱.۲۱۳۲ دلار مبادله شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود ثبات نسبی حاکم بر بازار جهانی طلا، رشد نرخ دلار آمریکا در بازار آزاد تهران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز روز سه‌شنبه با ۳۵۰ هزار تومان افزایش به ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه صعود نرخ آزاد دلار آمریکا؛ فاصله نرخ رسمی و آزاد یورو ۱۶۰۰ تومان شد

استراتژیست ارشد بلومبرگ: رفع تحریم نفتی ایران از اولویت کاری بایدن خارج شد

دلار به نرخ شهریور بازگشت؛ کاهش قیمت انواع کالاهای وارداتی و مسکن در ایران