Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سنای آمریکا صلاحیت نخستین رئیس سیاهپوست پنتاگون را تأیید کرد

لوید جی آستین، وزیر دفاع جدید آمریکا
لوید جی آستین، وزیر دفاع جدید آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تخصص و تجربه ژنرال آستین در بیشتر دوران خدمتش، به ویژه زمانی که به درجات ارشد افسری رسید، منطقه خاورمیانه بوده است و از او به عنوان معمار اصلی راهبرد ارتش آمریکا برای شکست داعش در عراق و سوریه نام برده می‌شود.

آگهی

لوید جی آستین، فارغ التحصیل وست ‌پوینت، آکادمی علوم نظامی آمریکا پس از ۴۱ سال خدمت روز جمعه ۲۲ ژانویه (۳ بهمن) تأیید مجلس سنا را به دست آورد و به عنوان نخستین وزیر دفاع سیاه پوست در کشورش معرفی شد.

ناظران سیاسی آمریکا می‌گویند هدف بایدن از گماردن آستین در سمت رهبری پنتاگون، بازگرداندن ثبات به عالی‌ترین نهاد دفاعی کشور بوده است زیرا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ دو نفر در سمت وزارت دفاع خدمت کردند و چهار نفر نیز به عنوان وزیر موقت اداره امور پنتاگون را بر عهده گرفتند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

لوید آستین در سال ۲۰۱۲ به عنوان نخستین فرد سیاه پوست به سمت جانشین فرمانده ستاد ارتش آمریکا منصوب و در سال ۲۰۱۶ از خدمت بازنشسته شده بود.

لوید آستین در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی در بغداد بود. جو بایدن که در آن زمان معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود، در جریان عملیات خروج نیروهای آمریکایی از عراق، با این فرمانده نظامی همکاری نزدیک داشت. نیروهای آمریکایی در آن زمان به طور کامل از عراق خارج شدند تا این که با ظهور داعش در سال ۲۰۱۴ و تصرف بخش‌های وسیعی از عراق به دست این گروه تروریستی، بار دیگر به این کشور بازگشتند.

تخصص و تجربه ژنرال آستین در بیشتر دوران خدمتش، به ویژه زمانی که به درجات ارشد افسری رسید، منطقه خاورمیانه بوده است و از او به عنوان معمار اصلی راهبرد ارتش آمریکا برای شکست داعش در عراق و سوریه نام برده می‌شود.

وزیر دفاع جدید آمریکا گفته است که ضمن رایزنی با کارشناسان غیرنظامی، «به سرعت» اقدامات لازم برای کمک ارتش برای مهار کرونا و عملیات واکسیناسیون را آغاز خواهد کرد. وی همچنین از اراده خود برای حذف رفتارهای «افراطی» و «نژادپرستانه» در درون نیروهای نظامی خبر داده است.

روز چهارشنبه نیز مجلس سنا صلاحیت ایوریل هینز را به عنوان اولین زن در سمت مدیر اطلاعات ملی تأیید کرده بود. بعد از این دو نفر، انتظار می‌رود که صلاحیت سایر اعضای تیم امنیت ملی دولت جو بایدن، از جمله آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه نیز طی روزهای آینده در سنا تأیید شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع آمریکا در اروپا: نورد استریم۲ مانع روابط عالی واشنگتن-برلین نیست

سنای آمریکا صلاحیت بلینکن را برای سمت وزیر امور خارجه تأیید کرد

گزینه بایدن برای وزارت خارجه آمریکا: به دنبال توافقی مستحکم‌تر با ایران خواهیم بود