یوتیوب کانال ترامپ را به‌‌دلیل «نشر محتوای خشونت‌‌انگیز» موقتا بست

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رابرت کینکل، مسئول فروش در یوتیوب ۲۰۱۵
رابرت کینکل، مسئول فروش در یوتیوب ۲۰۱۵   -   کپی رایت  AFP

گردانندگان یوتیوب روز سه‌شنبه اعلام کردند که کانال شخصی دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده را دست‌کم به‌مدت هفت روز بسته‌اند.

مسئولان یوتیوب، که خود زیر مجموعه شرکت گوگل به‌شمار می‌رود، در بیانیهٔ خود اعلام کرده‌اند که یکی از ویدئوهای دونالد ترامپ را با توجه به سیاست این نهاد در راستای «تحریک‌آمیز نبودن» محتوا حذف کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است:‌ «با توجه به نگرانی‌مان دربارهٔ خطر کنونی (بروز) خشونت،‌ محتوای تازه‌ای را که در کانال دونالد جی ترامپ منتشر شده بود، به‌خاطر تخطی از مقررات‌مان حذف کردیم.»

جمعهٔ گذشته شبکه اجتماعی توییتر نیز اعلام کرد که حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همیشه بسته است. مسئولان توییتر اعلام کردند که پس از «بررسی دقیق» توییت‌های اخیر این حساب کاربری و به دلیل «خطر تحریک بیشتر به خشونت» این تصمیم را گرفته‌اند. توییتر شبکهٔ اجتماعی محبوب دونالد ترامپ بود و حساب کاربری او در زمان بسته شدن نزدیک به ۸۹ میلیون دنبال‌کننده داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هجوم چهارشنبه گذشته هواداران افراطی دونالد ترامپ به ساختمان کنگره که به کشته شدن ۴ تن از جمله یک افسر پلیس انجامید، واکنش‌های بسیاری را در این کشور برانگیخته و به نگرانی مردم و مقامات این کشور از بروز خشونت‌های بیشتر دامن زده است.