بزرگترین بانک آلمان پس از حوادث واشنگتن به دنبال قطع ارتباط با ترامپ است

برج‌های «دویچه بانک» در شهر فرانکفورت، آلمان
برج‌های «دویچه بانک» در شهر فرانکفورت، آلمان   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

«دویچه بانک» بزرگترین وام‌دهنده به سازمان ترامپ، شرکت خوشه‌ای متعلق به دونالد ترامپ محسوب می‌شود.

بانک آلمانی «دویچه بانک» به دنبال حمله هفته گذشته گروهی از هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ساختمان کنگره این کشور قصد دارد در آینده از ارائه خدمات مالی به او خودداری کند.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در حالی این خبر را منتشر کرده است که «دویچه بانک» بزرگترین وام دهنده به سازمان ترامپ، شرکت خوشه‌ای متعلق به دونالد ترامپ محسوب می‌شود. حدود ۳۴۰ میلیون دلار از بدهی سازمان ترامپ به «دویچه بانک» هنوز تسویه نشده است.

دونالد جونیور و اریک ترامپ، دو پسر بزرگسال رئيس جمهوری آمریکا اکنون مدیریت سازمان ترامپ را برعهده دارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گزارش «نیویورک تایمز» از قطع ارائه خدمات «دویچه بانک» به سازمان ترامپ در حالی منتشر می شود که «سیگنچر بانک»، شرکت ارائه دهنده خدمات ملی مستقر در نیویورک خواستار کناره گیری او از قدرت به دنبال حوادث هفته گذشته در واشنگتن شده است. دونالد ترامپ صاحب چند حساب در این بانک آمریکایی است.

سخنگوی «دویچه بانک» روز سه شنبه پس از انتشار گزارش «نیویورک تایمز» حاضر به اظهارنظر درباره این گزارش نشد. سازمان ترامپ و کاخ سفید نیز هنوز واکنشی نشان نداده اند.

کریستیانا رایلی، مسئول مبادلات «دویچه بانک» در آمریکا در شبکه اجتماعی لینکدین یورش طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره را محکوم کرده بود. پیش از این نیز در ماه نوامبر گزارش هایی از تلاش «دویچه بانک» برای قطع رابطه با سازمان ترامپ به دلیل «تاثیر منفی آن از نظر تبلیغاتی» منتشر شده بود.

سازمان ترامپ از وام های «دویچه بانک» برای ساخت زمین بازی گلف در شهر میامی در ایالت فلوریدا و ساخت هتل در واشنگتن و شیکاگو استفاده کرده است. «دویچه بانک» بزرگترین بانک آلمان به شمار می رود.

مطالب مرتبط