سپاه پاسداران ایران از «شهر موشکی دریایی» در سواحل خلیج فارس رونمایی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
افتتاح مرکز موشکی سپاه در حاشیه خلیج فارس
افتتاح مرکز موشکی سپاه در حاشیه خلیج فارس   -  Copyright  AP Photo

سپاه پاسداران ایران روز جمعه از «شهر موشکی دریایی» خود در سواحل خلیج فارس رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری های ایران در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد حسین سلامی، فرمانده کل و علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران حضور داشتند.

حسین سلامی درباره «شهر موشکی دریایی» سپاه در سواحل خلیج فارس گفت: «این مجموعه یکی از چندین تاسیسات نگه دارنده موشک های راهبردی نیروی دریایی سپاه است که در آن ستونی از موشک ها و سیستم های پرتاب کننده مستقر است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی مدعی شد که طول این ستون های موشکی «کیلومترها» ادامه دارد. فرمانده کل سپاه پاسداران ایران افزود که برد موشک های مستقر در این مرکز «صدها کیلومتر» است.

یکی از عوامل تنش بین تهران و پایتخت های غربی طی سال های گذشته برنامه موشکی ایران بوده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یکی از دلایل خروج کشورش از برجام را برنامه موشکی ایران عنوان کرده بود.

محل دقیق «شهر موشکی دریایی» سپاه پاسداران در جنوب ایران اعلام نشده است. رسانه های ایران گزارش های خود از مراسم رونمایی از این مرکز را از بندرعباس، مرکز استان هرمزگان منتشر کرده اند.

افتتاح مرکز موشکی ایران در حاشیه خلیج فارس در حالی صورت می گیرد که ارتش آمریکا پنجشنبه شب اعلام کرد که دو بمب افکن «بی ۵۲» این کشور برای چهارمین بار طی هفته های اخیر در نزدیکی مرزهای ایران در خاورمیانه به پرواز درآمدند.