ادعای ایران: امروز به یک ابر قدرت پهپادی تبدیل شده‌ایم

IRAN ARMY
IRAN ARMY   -  Copyright  AFP
نگارش از یورونیوز فارسی

ارتش ایران دومین روز از رزمایش بزرگ پهپادی را در استان سمنان برگزار کرد. این رزمایش از روز سه‌شنبه پنجم ژانویه به مدت دو روز در جریان است. در منطقه و فرامنطقه امروز به یک ابر قدرت پهپادی تبدیل شده‌ایم

ارتش ایران دومین روز از رزمایش بزرگ پهپادی را در استان سمنان برگزار کرد. این رزمایش از روز سه‌شنبه پنجم ژانویه به مدت دو روز در جریان است.

در رزمایش پهپادی ارتش صدها فروند از پهپادهای عملیاتی نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی حضور داشتند.

امیر سرتیپ محمد حسین، جانشین فرمانده ارتش درباره این رزمایش و توان پهپادی ایران گفت: «ایران امروز به یک ابر قدرت پهپادی در سطح منطقه و فرامنطقه‌ای تبدیل شده است. با وجود تحریم‌های همه جانبه پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه طراحی، ساخت و تولید تجهیزات مختلف دفاعی به‌ویژه در حوزه پهپاد داشته‌ایم.»

AFP
رزمایش ارتش ایرانAFP

رزمایش پهپادی ارتش ایران همزمان با بالاگرفتن تنش دوباره میان تهران و واشنگتن صورت می‌گیرد.

برخی نگرانی‌ها درباره احتمال بروز جنگ میان ایران و ایالات متحده در روزهای پایانی دولت دونالد ترامپ بالا گرفته است. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با استناد به برخی منابع امنیتی در عراق به برخی تحرکات در همین زمینه اشاره کرده و گفته بود: «به‌دنبال جنگ نیستیم اما بی‌درنگ از مردم، امنیت و منافع خود دفاع می‌کنیم.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در روزهای پایانی حضور خود در قدرت همچنان در حال وضع تحریم‌هایی علیه حکومت ایران است.

باید دید در صورت وقوع جنگ، این پهبادهای ایرانی تا چه اندازه امکان خودنمایی در میدان واقعی نبرد را خواهند داشت.

در همین رابطه محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور پیشین ایران در نامه‌ای به حسن روحانی نسبت به وقوع «یک جنگ قریب الوقوع» در منطقه هشدار داده و از رییس جمهور فعلی و مسئولان کشور خواسته از وقوع جنگ جلوگیری کنند.

مطالب مرتبط