Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مخالفت دادگاه بریتانیایی با آزادی مشروط جولیان آسانژ از زندان

اعلام حکم دادگاه جولیان آسانژ به خبرنگاران در لندن
اعلام حکم دادگاه جولیان آسانژ به خبرنگاران در لندن Copyright Matt Dunham/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Matt Dunham/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود حکم دادگاه مبنی بر عدم استرداد جولیان آسانژ به آمریکا که روز دوشنبه صادرشد و در حالی که همگان انتظار آزادی با قید وثیقه بنیانگذار ویکی لیکس را داشتند، اما قاضی تا تشکیل دادگاه تجدیدنظر با این آزادی موافقت نکرد.

آگهی

دادگاه لندن که دوشنبه حکم عدم استرداد جولیان آسانژ را صادر کرده بود، امروز با آزادی مشروط افشاگر و بنیانگذار ویکی لیکس با قید وثیقه مخالفت کرد.

به گفته دادگاه، ایالات متحده به عنوان شاکی اصلی آقای آسانژ درخواست دادگاه تجدیدنظرکرده است و تا زمان تشکیل دادگاه، آسانژ استرالیایی باید در زندان تحت مراقبت بماند.

لحظاتی پیش قاضی ونسا بریتزر این حکم را اعلام کرد.

قاضی دادگاه یکی از مهمترین عوامل این تصمیم گیری را «پناهندگی قبلی آسانژ به سفارت اکوادور در لندن»‌ خواند. خانم بریتزر تاکید کرد به دلیل چنین پیشینه ای نگران است که جولیان آسانژ دوباره فرارکرده و ناپدید شود.

در دادگاه مساله حمایت رسمی رئیس جمهوری مکزیک از پناهندگی جولیان آسانژ نیز مطرح شد و قاضی دادگاه این خبر را نگران کننده خواند. ادوارد فیتزجرالد وکیل آقای آسانژ به قاضی گفت که دولت مکزیک برخلاف تصمیم دولت اکوادور، قصد داشته در هماهنگی با مقامات بریتانیایی وسایل میزبانی از موکلش را فراهم کند و درباره این موضوع سوء تفاهم بوجود آمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جولیان آسانژ می‌تواند استردادش را در دیوان عالی بریتانیا به چالش بکشد

صدها تن از هواداران جولیان آسانژ در لندن تظاهرات کردند

جولیان آسانژ در دوران پناهندگی در سفارت اکوادور صاحب دو فرزند شده است