هند مجوز استفاده از دو واکسن کرونا را برای «شرایط اضطراری» صادر کرد

واکسیناسیون در هند
واکسیناسیون در هند Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست‌وزیر هند صدور مجوز استفاده از این دو واکسن را «نقطه عطفی» در مبارزه کشورش با همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» توصیف کرد.

آگهی

مقامات هند روز یکشنبه برای دو واکسن پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» مجوز استفاده در «شرایط اضطراری» صادر کردند. 

واکسن شرکت داروسازی «آسترازنکا» که با همکاری دانشمندان در دانشگاه آکسفورد تولید شده یکی از واکسن هایی است که مجوز استفاده از آن در هند صادر شده است. دومین واکسنی که در هند مجوز گرفته ساخت شرکت هندی «بهارات بیوتک» است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند صدور مجوز استفاده از این دو واکسن را «نقطه عطفی» در مبارزه کشورش با همه گیری بیماری «کووید ۱۹» توصیف کرد. هند با جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری خود دومین کشور جهان از نظر شمار مبتلایان به ویروس کرونا است. تاکنون بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار مورد ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در هند شناسایی شده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

میزان شیوع ویروس کرونا در هند از ماه سپتامبر که روزانه بیش از ۹۰ هزار مورد ابتلا شناسایی می شد کاهش یافته است. مقامات هند امیدوار هستند که صدور مجوز برای استفاده از دو واکسن تولید شده برای پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» زمینه ساز کارزار واکسیناسیون گسترده در این کشور شود. 

آنها همچنین ابراز اطمینان کرده اند که واکسن های «آسترازنکا» و «بهارات بیوتک» که مجوز استفاده از آنها در «شرایط اضطراری» صادر شده است «۱۰۰ درصد» ایمن هستند. 

نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در هند تاکنون جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظهور یک بیماری مرموز در جنوب هند

افشاگری مشاور نخست‌وزیر سابق بریتانیا: جانسون برای مدیریت بحران کرونا به دنبال سشوار و گربه مرده بود

چرا مردم در فصل زمستان بیشتر سرما می‌خورند؟