هند مجوز استفاده از دو واکسن کرونا را برای «شرایط اضطراری» صادر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
واکسیناسیون در هند
واکسیناسیون در هند   -  کپی رایت  AP Photo

مقامات هند روز یکشنبه برای دو واکسن پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» مجوز استفاده در «شرایط اضطراری» صادر کردند. 

واکسن شرکت داروسازی «آسترازنکا» که با همکاری دانشمندان در دانشگاه آکسفورد تولید شده یکی از واکسن هایی است که مجوز استفاده از آن در هند صادر شده است. دومین واکسنی که در هند مجوز گرفته ساخت شرکت هندی «بهارات بیوتک» است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند صدور مجوز استفاده از این دو واکسن را «نقطه عطفی» در مبارزه کشورش با همه گیری بیماری «کووید ۱۹» توصیف کرد. هند با جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری خود دومین کشور جهان از نظر شمار مبتلایان به ویروس کرونا است. تاکنون بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار مورد ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در هند شناسایی شده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

میزان شیوع ویروس کرونا در هند از ماه سپتامبر که روزانه بیش از ۹۰ هزار مورد ابتلا شناسایی می شد کاهش یافته است. مقامات هند امیدوار هستند که صدور مجوز برای استفاده از دو واکسن تولید شده برای پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» زمینه ساز کارزار واکسیناسیون گسترده در این کشور شود. 

آنها همچنین ابراز اطمینان کرده اند که واکسن های «آسترازنکا» و «بهارات بیوتک» که مجوز استفاده از آنها در «شرایط اضطراری» صادر شده است «۱۰۰ درصد» ایمن هستند. 

نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در هند تاکنون جان خود را از دست داده اند.