یک سال پس از شیوع کرونا جشن سال نو در ووهان چین با تجمع هزاران نفر برگزار شد

جشن سال نو در ووهان چین، یک سال پس از شیوع کرونا
جشن سال نو در ووهان چین، یک سال پس از شیوع کرونا   -  Copyright  خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی

ووهان اکنون شهر تقریبا بدون ویروس کرونا اعلام شده و در روزهای اخیر واکسیناسیون گروه‌های ویژ‌ه‌ای از ساکنان را شروع کرده است.

هزاران نفر از ساکنان شهر ووهان چین، نخستین منطقه‌ای در جهان که به ویروس کرونا آلوده شد، با تجمع در مرکز شهر آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی را جشن گرفتند.

حدود یک سال پیش، سازمان جهانی بهداشت نخستین افراد مبتلا به ویروس کرونا در شهر ووهان را مورد تایید قرار داد. اکنون پس از گذشت یک سال به نظر می رسد که این بیماری از این شهر رخت بربسته است. با این حال تجمع کنندگان در مراسم شب سال نوی میلادی ماسک بر صورت داشتند و این مراسم با حضور گسترده پلیس برگزار شد.

پلیس به اندک افرادی که ماسک به صورت نداشتند تذکر می دادند که اگر مایلند در مراسم شرکت کنند باید ماسک بزنند.

شهر یازده میلیون نفری ووهان در سال گذشته میلادی، به مدت حدود ۳ ماه در قرنطینه بود. هزاران نفر از ساکنان این شهر در اثر بیماری کووید ۱۹ جان باختند.

یکی از ساکنان این شهر که در مراسم شب سال نو شرکت کرده بود به خبرگزاری فرانسه گفت: «سال ۲۰۲۰ بخاطر شیوع کرونا سال خیلی سختی برای ما بود، بویژه در ووهان. این چیزی بود که ما هرگز فراموش نخواهیم کرد.»

ووهان اکنون شهر تقریبا بدون ویروس کرونا اعلام شده و در روزهای اخیر واکسیناسیون گروه‌های ویژ‌ه‌ای از ساکنانش را شروع کرده است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا