انفجار در فرودگاه عدن همزمان با ورود اعضای کابینه جدید یمن ۲۶ کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انفجار در فرودگاه عدن
انفجار در فرودگاه عدن   -  Copyright  AP Photo

انفجاری قوی روز چهارشنبه همزمان با فرود هواپیمای حامل اعضای کابینه جدید یمن در فرودگاه عدن به وقوع پیوست.

دستکم ۲۶ نفر در این حادثه کشته و ۵۰ نفر نیز مجروح شدند. مقامات رسمی یمن پیش از این گفته بودند مجروحانی را که بر اثر انفجار به زمین افتاده بودند بر روی باند و دیگر بخش های فرودگاه مشاهده کرده اند. هیچ کدام از مقامات دولت یمن که هواپیمایشان پیش از انفجار در فرودگاه عدن فرود آمده بود آسیب ندیده اند.

شماری از وزرای دولت یمن به دنبال وقوع انفجار به داخل هواپیما بازگشتند و تعدادی دیگر نیز به سرعت از پلکان هواپیما پائین آمدند.

دلیل انفجار در فرودگاه عدن نیز هنوز مشخص نیست و هیچ فرد یا گروهی مسئولیت انفجار را برعهده نگرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر اطلاعات یمن گفته است که صدای دو انفجار را در فرودگاه شنیده است. او از احتمال حمله پهپادی به فرودگاه سخن گفت.

وزرای دولت معین عبدالملک سعید، نخست وزیر یمن پس از مراسم ادای سوگند که هفته گذشته برگزار شد به همراه وی وارد عدن شده بودند. دولت یمن طی سال های گذشته به دلیل جنگ داخلی در این کشور اغلب در ریاض، پایتخت عربستان مستقر بود. عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن که در عربستان به سر می برد چند هفته پیش تصمیم به ترمیم کابینه این کشور گرفت.

از تصمیم عبدربه منصور هادی به عنوان گامی در راستای ترمیم شکاف پدید آمده بین دولت او و جدایی طلبان جنوب این کشور که امارات عربی متحده از آنها حمایت می کند یاد شده بود.

نیروهای دولتی یمن در جنگ با شورشیان حوثی که کنترل صنعا، پایتخت این کشور و بخش های زیادی از شمال یمن را در دست دارند به سر می برند.

معین عبدالملک سعید انفجار در فرودگاه عدن را به عنوان «یک اقدام تروریستی بزدلانه» محکوم کرد.