Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قوی سفید سوگوار باعث تأخیر بیست‌وسه قطار در آلمان شد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این دو پرنده حین گشت‌وگذار در فاصلهٔ دو شهر کاسل و گوتینگن، به خط آهن سریع‌السیر نزدیک می‌شوند و ظاهرا یکی از آنها در کابل‌های بالای ریل‌ها گیر می‌افتد و می‌میرد.

آگهی

قویی که روی ریل‌ راه‌آهنی در آلمان به سوگ جفت خود نشسته بود حرکت ۲۳ قطار را برای حدود یک ساعت به تعویق انداخت تا سرانجام آتش‌نشانان وارد شدند و او را به محل دیگری بردند.

طبق اعلام پلیس شهر کاسل آلمان این دو پرنده حین گشت‌وگذار در فاصلهٔ دو شهر کاسل و گوتینگن، به خط آهن سریع‌السیر نزدیک می‌شوند و ظاهرا یکی از آنها در کابل‌های برق بالای ریل‌ها گیر می‌افتد و می‌میرد. اما جفت او غمزده در کنار جسدش می‌نشیند و ریل‌بانان هرچه می‌کوشند نمی‌توانند او را از قوی مرده جدا کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تلاش مأموران برای جابجا کردن قو سبب می‌شود که آمدوشد ۲۳ قطار حدود ۵۰ دقیقه به تأخیر بیفتد. اما اندکی بعد آتش‌نشانان وارد کار می‌شوند، و با ابزارهای مخصوص، قوی مرده و جفت زنده‌اش را برداشته و به جای دیگری می‌برند. سرانجام قوی بازمانده که آسیبی ندیده بود در ساحل رود فولدا رها می‌شود.

قوها که در بیشتر مناطق نیمکرهٔ شمالی زمین یافت می‌شوند از بزرگ‌ترین پرندگان آبزی جهان به‌شمار می‌روند و به‌دلایل بسیار از جمله زیبایی و وقار و نیز وفاداری زوج‌ها به یکدیگر در داستان‌ها و افسانه‌های ملل جایگاه ویژه‌ای یافته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف پرنده یخ‌زده در سیبری ۴۶ هزار سال بعد

تغییرات اقلیمی باعث «کوچک شدن» پرندگان شده است

کاهش «فاجعه بار» جمعیت پرندگان فرانسه در پی استفاده از آفت‌کش‌ها