Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد رسانه‌های برزیل از نیمار برای برگزاری مهمانی پنج روزه در اوج همه‌گیری کرونا

Francois Mori
Francois Mori Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیمار با وجود شیوع ویروس کرونا، در عمارت ۱۰ هزار متر مربعی خود در ساحل منگاراتیبای برزیل میزبان جشن بزرگی با ۵۰۰ میهمان است.

آگهی

نیمار، ستاره برزیلی تیم پاری سن ژرمن فرانسه درگیر اخبار جنجالی جدیدی شده است. بنا بر اعلام رسانه‌های برزیل او در حال حاضر و با وجود شیوع ویروس کرونا، در عمارت ۱۰ هزار متر مربعی خود در ساحل منگاراتیبای برزیل میزبان جشن بزرگی با ۵۰۰ میهمان است.

این جشن بزرگ برای ۵ روز تا ۱ ژانویه ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت و گفته می‌شود نیمار برای جلوگیری از شنیده شدن صدای پایکوبی‌ها در بیرون از این تفریگاه ساحلی، یک سیستم عایق صدا را در ویلای مجلل خود نصب کرده است.

برگزاری این جشن آنهم در حالی که برزیل سومین کشور جهان با بیشترین شمار مبتلایان به وبروس کرونا است، انتقادات بسیاری را در پی داشته است. تا کنون بیش از ۷ میلیون و ۴۸۶ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۱۹۱ هزار نفر جان باخته‌اند.

در حالی که اطرافیان نیمار قاطعانه برنامه‌ریزی برای چنین جشنی را انکار کرده‌اند، رسانه‌های برزیل با اتکاء به منابع خود از جمله برخی از نزدیکان اعضای گروه‌های موسیقی شرکت کننده در این جشن، همچنان بر اجرای آن اصرار دارند.

به نوشته رسانه‌ها، تلفن‌های همراه میهمانان در بدو ورود آنها به این ویلا که در حدود ۱۳۰ کیلومتری شهر ریو دو ژانیرو قرار دارد گرفته شده تا از انتشار اخبار مربوط به این جشن در شبکه‌های اجتماعی جلوگیری شود.

اگرچه دولت برزیل هیچ محدودیتی برای برگزاری میهمانی‌های خصوصی وضع نکرده و به همین دلیل کار نیمار غیرقانونی محسوب نمی‌شود، اما برگزاری چنین جشن بزرگی آنهم در کشوری که از زمان آغازهمه‌گیری کووید۱۹ بطور متوسط روزانه ۵۰۰ نفر در آنجا جان باخته‌اند، خبری تکان دهنده برای برزیلی‌ها محسوب می‌شود.

به نوشته رسانه‌های برزیل این عمارت مجلل مجهز به زمین‌های فوتبال، تنیس، سالن وزنه‌برداری و مجموعه کاملی از تفریحات است.

پس از اعتراضات بسیار به برگزاری چنین جشنی، سرانجام یکی از آژانس‌هایی که مسئول برنامه‌ریزی جشن‌ها در این منطقه بود با انتشار بیانیه‌ای، بدون نام بردن از نیمار اعلام کرد که در حال سرویس دهی در یک میهمانی با ۱۵۰ میهمان است و برای برگزاری این جشن نیز تمام توصیه‌های بهداشتی رعایت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد

تصاویری از مراسم عید قربان مسلمانان در یمن، عربستان، غزه، چچن و هندوستان

طرفداران آزادشدن ماری‌جوانا با شعار «آینده‌ای بدون جنگ» در سائوپائولو به خیابان آمدند