حکم مجازات استاد دانشگاهی که دوست دختر دانشجویش را کشت و ارّه کرد صادر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Dmitri Lovetsky
Dmitri Lovetsky   -  Copyright  AP Photo

ولگ سوکولوف، استاد برجسته رشته تاریخ در روسیه و متخصص تاریخ فرانسه و بویژه ناپلئون بناپارت روز جمعه از سوی دادگاه سن پترزبورگ به جرم قتل و تکه تکه کردن جسد دوست دخترش که یکی از دانشجویان سابقش نیز بود، به ۱۲ و نیم سال زندان محکوم شد.

این استاد ۶۴ ساله در نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی در جریان یک مشاجره به طرف دوست دختر ۲۴ ساله‌اش شلیک کرد و او را کشت. او سپس آناستازیا یشچنکو را با اره مثله و جسد تکه تکه شده او را پنهان کرد.

ولگ سوکولوف درنهایت در حالی که از شدت مستی در رودخانه مویکا افتاده بود، پیدا شد و پس از بیرون کشاندن از آب، در کوله پشتی که به همراه داشت بازوهای بریده دوست دخترش پیدا شد.

پلیس بخش‌های دیگری از بدن آناستازیا یشچنکو را نیز در همان رودخانه همچنین در آپارتمان ولگ سوکولوف یافت. این استاد تاریخ در بخش قدیمی شهر سن پترزبورگ و در کمتر از یک مایلی موزه آرمیتاژ زندگی می‌کرد.

دادستان‌ها در جریان رسیدگی به این پرونده خواستار صدور حکم ۱۵ سال زندان برای او بودند.

ولگ سوکولوف به خاطر کتابهایش درباره تاریخ فرانسه در دوران ناپلئون همچنین شرکت در بازسازی نبردهای تاریخی مشهور بود و انتشار خبر قتل و تکه تکه کردن دوست دخترش، روسیه را در شوک فرو برد.

او بارها در مصاحبه‌های تلویزیونی از علاقه وافر خود به ناپلئون صحبت کرده بود و به همین دلیل طرفدارانش او را «Sire» که از عناوین ناپلئون بود خطاب می‌کردند.