Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ادعای جدید در مورد محل اختفای گنج طلای ناپلئون

ارتش ناپلئون بناپارت در روسیه
ارتش ناپلئون بناپارت در روسیه Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری بر این باورند که نزدیکان ناپلئون با ارائه اطلاعات غلط در مورد محل اختفای گنج قصد داشتند مانع از کشف محل واقعی آن شوند.

آگهی

یک تاریخدان روسی ادعا می کند که محل اختفای ۸۰ تن طلایی را که ارتش ناپلئون بناپارت، امپراتور فرانسه در روسیه پنهان کرده بود یافته است.

ویاچسلاو ریژکوف مدعی است که جویندگان گنج ناپلئون تاکنون در محل اشتباهی به جستجو می پرداختند. به گفته وی محل واقعی اختفای این گنج شهر رودنیا در نزدیکی مرز بلاروس است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

شایعات زیادی طی ۲۰۰ سال گذشته در روسیه در مورد محل اختفای گنج طلای ناپلئون پخش شده بود. براساس این شایعات سربازان ناپلئون بناپارت ضمن غارت طلا و دیگر اشیاء ارزشمند مسکو هنگام عقب نشینی از روسیه این محموله را در محلی نامعلوم مدفون کردند.

تاکنون هیچ گونه اثری از گنج ناپلئون یافت نشده است. یکی از نزدیکان امپراتور فرانسه مدعی شده بود که این گنج در دریاچه سملوو در منطقه ای به همین نام رها شده است.

ارتش فرانسه هنگام عقب نشینی از روسیه سلاح و مهمات زیادی را در نزدیکی این دریاچه رها کرده بود. با وجود جستجوهای زیاد در دریاچه سملوو از سال ۱۸۳۰ تاکنون اثری از این گنج یافت نشده است.

بسیاری بر این باورند که نزدیکان ناپلئون با ارائه اطلاعات غلط در مورد محل اختفای گنج قصد داشتند مانع از کشف محل واقعی آن شوند.

ویاچسلاو ریژکوف مدعی است که گنج طلای ناپلئون درون دریاچه «بولشایا روتاوچ» در نزیکی شهر رودنیا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم مجازات استاد دانشگاهی که دوست دختر دانشجویش را کشت و ارّه کرد صادر شد

ترامپ، ناپلئون‌ها و تاریخ فرانسه

بازسازی نبرد ناپلئون در مالویاروسلاوتسِ روسیه