بازسازی نبرد ناپلئون در مالویاروسلاوتسِ روسیه

بازسازی نبرد ناپلئون در مالویاروسلاوتسِ روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعضای باشگاه بازآفرینی وقایع تاریخی روسیه نبرد ناپلئون بناپارت، امپراتور فرانسه با نیروهای روس را که در سال ۱۸۱۲ میلادی و در شهری به نام «مالویاروسلاوتس، Maloyaroslavets» در نزدیکی مسکو روی داد…

آگهی

اعضای باشگاه بازآفرینی وقایع تاریخی روسیه نبرد ناپلئون بناپارت، امپراتور فرانسه با نیروهای روس را که در سال ۱۸۱۲ میلادی و در شهری به نام «مالویاروسلاوتس، Maloyaroslavets» در نزدیکی مسکو روی داد بازآفریدند.

در بازآفرینی نبردی که بیش از ۲۰۰ سال پیش رخ داد سلاح های و لباس های وقت پیاده نظام و سواره نظام ارتش های روسیه و فرانسه استفاده شد.

در اکتبر سال ۱۸۱۲ میلادی شهر «مالویاروسلاوتس» واقع در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غرب مسکو هشت بار بین طرفین درگیر دست به دست شد و این جنگ با تصمیم ناپلئون به عقب نشینی از روسیه پایان یافت، جنگی که در آن بیش از ۱۲ هزار نفر کشته شدند و سرآغازی گشت برای فروپاشی امپراتوری ناپلئون بناپارت.

پس از آن که ناپلئون تصمیم به تخلیه مسکو گرفت نیروهای روس به فرماندهی سپهبد میخائیل کوتوزوف با ارتش فرانسه که در حال عقب نشینی به مناطق جنوبی برای فرار از زمستان سخت روسیه بود روبرو شدند تا ناپلئون و ارتش فرانسه به مدد برف و سرمای گزندۀ روسیه سخت ترین شکست را تجربه کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای جدید در مورد محل اختفای گنج طلای ناپلئون

همکلاسی سابق پوتین به ریاست دیوان عالی روسیه رسید

اولین اظهار نظر پوتین بعد از حمله موشکی و پهپادی مستقیم ایران به اسرائيل