Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اسرائيل از پیشنهاد آلمان برای اصلاح برجام استقبال کرد

وزرای خارجه اسرائيل و آلمان در کنار هم
وزرای خارجه اسرائيل و آلمان در کنار هم Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفیر اسرائیل در برلین، دیدگاه اخیر وزارت خارجه آلمان را درباره لزوم بازنگری برجام «گامی در مسیر درست» خواند.

آگهی

سفیر اسرائيل در آلمان اعلام کرد که کشورش از طرح آلمان برای اصلاح برجام و گسترش جنبه‌های امنیتی این پیمان، به‌ویژه پس از حضور جو بایدن در کاخ سفید استقبال می‌کند.

جرمی ایزاکاروف، سفیر تلاویو در برلین، دیدگاه اخیر وزارت خارجه آلمان را درباره لزوم اصلاح برجام «گامی در مسیر درست» خواند.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان اوائل ماه جاری میلادی گفت توافق هسته‌ای با ایران، به‌ویژه پس از خروج یکجانبه واشنگتن و «تخلفات مکرر تهران از تعهدات خود، نیازمند بازنگری است.» طرح الحاقی هایکو ماس برای برجام، علاوه بر تضمین عدم تولید سلاح هسته‌ای، توقف برنامه موشکی ایران را نیز می‌طلبد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سفیر اسرائيل در آلمان با تاکید بر آنکه نمی‌توان زمان را به سال ۲۰۱۵، یعنی زمان انعقاد برجام برگرداند گفت: «تولید و آزمایش موشک در کار بوده، و این مسائل را باید در کنار تخلفات عمده‌ای که ایران از تعهدات برجام مرتکب شده در نظر گرفت.»

این دیپلمات اسرائیلی با یادآوری این نکته که هایکو ماس، میزبان نخستین دیدار مقامات اسرائیل و امارات پس از برقراری روابط دیپلماتیک بود، تاکید کرد که اسرائيل برای عادی‌سازی روابط خود با چهار کشور عربی مراکش، بحرین، سودان و امارات، علاوه بر کمک ایالات متحده، مدیون پشتیبانی دیپلماتیک آلمان است.

جرمی ایزاکاروف، اسرائيل همچنین با اشاره به حضور پررنگ‌تر آلمان در مسائل خاورمیانه، خواستار آن شد که ایالات متحده و آلمان در نوعی مثلث استراتژیک درباره مسائل خاورمیانه با اسرائيل مشارکت داشته باشند. ‌

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خطیب زاده: بند ششم قانون اقدام راهبردی به معنای اخراج بازرسان آژانس نیست

پای آلمان هم بر سر «نسل‌کشی» در نوار غزه به دیوان بین‌المللی دادگستری کشیده شد

هدف تهران؛ «بزرگترین سرقت اطلاعاتی در تاریخ جاسوسی» چگونه توسط اسرائیل رقم خورد؟