Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نرخ رسمی ارز در اوج ۱۲ روز گذشته؛ قیمت سکه با وجود گرانی دلار و طلا کاهش یافت

یک صرافی در تهران
یک صرافی در تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

متوسط ماهانه قیمت دلار در بازار آزاد تهران در آذرماه گذشته برای دومین ماه متوالی کاهش یافت. افزایش میانگین ماهانه نرخ آزاد دلار که از شهریور سال ۱۳۹۸ آغاز شده بود تا مهرماه گذشته ادامه داشت. روندی که موجب شد متوسط ماهانه قیمت دلار از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به آستانه ۳۰ هزارتومان برسد.

آگهی

همزمان با صعود نرخ رسمی عرضه ارز به بالاترین حد در ۱۲ روز گذشته، بهای فروش دلار آمریکا در بازار آزاد تهران به ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان نزدیک شد.

بانک مرکزی ایران روز پنجشنبه قیمت رسمی عرضه دلار آمریکا را با ۸۰ تومان افزایش به ۲۵ هزار و ۸۶۰ تومان رساند؛ نرخی که از ۲۳ آذر ماه گذشته تا امروز، حداکثر تا ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان بالا رفته بود. در مبادلات پایان هفته بازار آزاد تهران نیز نرخ فروش دلار آمریکا در قالب روندی صعودی که از پنج روز پیش آغاز شده، تا ۲۶ هزار و ۸۰ بالا رفت.

بهای آزاد فروش یورو نیز روز پنجشنبه به ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش یافت که ۲۴۰ تومان بالاتر از نرخ رسمی ۳۱ هزار و ۵۶۰ تومان بود.

متوسط ماهانه قیمت دلار در بازار آزاد تهران در آذرماه گذشته برای دومین ماه متوالی کاهش یافت و به ۲۵ هزار و ۸۴۵ تومان رسید. افزایش میانگین ماهانه نرخ آزاد دلار که از شهریور سال ۱۳۹۸ آغاز شده بود تا مهرماه گذشته ادامه داشت. روندی که موجب شد متوسط ماهانه قیمت دلار از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به آستانه ۳۰ هزار تومان برسد.

در بازار طلا و سکه تهران نیز در جریان مبادلات روز پنجشنبه قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در آستانه ۱۲ میلیون تومان باقی ماند. قیمت سکه که روز چهارشنبه به ۱۲ میلیون تومان رسیده بود، امروز(پنجشنبه) ۱۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان مبادله شد.

کاهش قیمت سکه طلا در شرایطی بود که همزمان با افزایش قیمت دلار در بازار ایران، قیمت جهانی هر اونس طلا روز پنجشنبه ۲ دلار و ۱۰ سنت افزایش یافته و به حدود هزار و ۸۷۵ دلار رسیده بود. همزمان هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در بازار تهران ۱ میلیون و ۱۵۴ هزار تومان فروخته شد که نسبت به روز چهارشنبه ۵ هزار تومان بالاتر بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قیمت هر قطعه تمام سکه طلا از ۲۶ آذر ماه گذشته تا دو روز پیش در نرخ‌های پایین‌تر از ۱۲ میلیون تومان معامله شده شده بود. قیمت جهانی طلا طی دو روز گذشته ۱۶ دلار افزایش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه روند افزایشی قیمت طلا در بازار تهران؛ سکه با ۱۶ میلیون و ۷۹۱ هزار تومان رکورد زد

سال نقره‌ای ۲۰۲۰؛ بیشترین سود و زیان نصیب سرمایه‌گذاران کدام بازارهای بین‌المللی شد؟

رشد ۸۲ درصدی نرخ دلار در بودجه؛ روحانی وعده ارزانی ارز را داد