Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کامیل احمدی، مردم‌شناس ایرانی-بریتانیایی به «۹ سال حبس» محکوم شد

کامیل احمدی، پژوهشگر ایرانی
کامیل احمدی، پژوهشگر ایرانی Copyright دیدار نیوز
Copyright دیدار نیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«کودک همسری»، «ختنه زنان»، «ازدواج موقت»، «ازدواج سفید» و «دگرباشان جنسی» در ایران از جمله موضوعاتی است که کامیل احمدی درباره آنها تحقیق می‌کرد.

آگهی

کامیل احمدی، مردم شناس و پژوهشگر ایرانی-بریتانیایی از سوی دادگاه انقلاب تهران به «۹ سال» زندان محکوم شد.

خبرگزاری تسنیم اتهام‌های کامیل احمدی را «تحصیل مال نامشروع» با «همکاری و اجرای پروژه‌های موسسات برانداز»، «همکاری با موسسه "هیفوس" در موضوعات زنان و کودکان» و «تلاش برای اعمال نفوذ در تهیه و تصویب طرح "افزایش سن ازدواج" با همراهی دو تن از نمایندگان زن سابق مجلس» عنوان کرده است.

بنا به همین گزارش «ارتباط و همکاری با سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی در راستای اجرای پروژه بالا بردن سن ازدواج در ایران و ترویج و حمایت از همجنسگرایی»، «همکاری و ارتباط با رسانه‌های معاند و بیگانه» و «ارسال گزارش خلاف واقع به گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل» از دیگر اتهام های وارده به کامیل احمدی است. او همچنین متهم به سفر به اسرائيل به عنوان خبرنگار «بی بی سی» شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خبرگزاری مهر
دادگاه انقلاب تهرانخبرگزاری مهر

کامیل احمدی مرداد ماه سال ۱۳۹۸ در تهران بازداشت شد. این پژوهشگر کرد دو سال پیش برنده «جایزه ادبیات و علوم انسانی» دانشگاه «جورج واشنگتن» در آمریکا شده بود. از جمله حوزه های پژوهشی او می توان به «کودک همسری»، «ختنه زنان»، «ازدواج موقت»، «ازدواج سفید» و «دگرباشان جنسی» در ایران اشاره کرد. نتیجه یکی از تحقیقات او درباره ازدواج زودهنگام زنان در هفت استان ایران سه سال پیش به نام «طنین سکوت» منتشر شد.

از دیگر آثار او می توان به «داستان شهر ممنوعه، پژوهشی جامع بر باب دگرباشان در ایران» اشاره کرد که در لندن به چاپ رسیده است.

در گزارش خبرگزاری تسنیم از محکومیت کامیل احمدی آمده است که وی علاوه بر ۹ سال حبس به پرداخت ۶۰۰ هزار یورو جریمه نقدی نیز محکوم شده است. کامیل احمدی آبان ماه ۱۳۹۸ با قید وثیقه آزاد شده بود.

بازداشت و صدور احکام قضایی علیه شهروندان دو تابعیتی طی سال های گذشته به یکی از مسائل تنش‌زا در روابط ایران با کشورهای غربی تبدیل شده است. نازنین زاغری، شهروند ایرانی-بریتانیایی، فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی-فرانسوی و احمدرضا جلالی، استاد دانشگاه ایرانی-سوئدی از جمله اتباع دو تابعیتی هستند که در سال‌های اخیر در ایران بازداشت و محاکمه شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک مقام آمریکایی: بدون آزادی شهروندانمان هیچ توافقی با ایران نباید صورت گیرد

وزیر خارجه سوئد: برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی تلاش می‌کنیم

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است