Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

توافق تجاری برکسیت در بن‌بست؛ پیشنهاد جانسون برای مذاکره با مرکل و ماکرون رد شد

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه(پشت به تصویر)
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه(پشت به تصویر) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا روز جمعه گفت که رهبران اتحادیه اروپا در پاسخ به پیشنهاد روز پنجشنبه آقای جانسون برای سفر به پاریس و برلین با هدف تلاش برای دستیابی به یک توافق تجاری جدید میان اتحادیه اروپا و بریتانیا از او خواسته‌اند که مذاکرات خود را با کمیسیون اروپا به پیش ببرد.

آگهی

رهبران اتحادیه اروپا روز جمعه پیشنهاد بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا برای مذاکره در مورد برکسیت با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را رد کردند.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا روز جمعه به خبرگزاری رویترز گفت رهبران اتحادیه اروپا در پاسخ به پیشنهاد روز پنجشنبه آقای جانسون برای سفر به پاریس و برلین با هدف تلاش برای دستیابی به یک توافق تجاری جدید میان اتحادیه اروپا و بریتانیا از او خواسته‌اند که مذاکرات خود را با کمیسیون اروپا به پیش ببرد.

این در حالی است که اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به طور جداگانه «احتمال برکسیت بدون توافق» را بیشتر از دستیابی به هرگونه توافق در این زمینه عنوان کرده بودند.

دوران انتقالی برکسیت تا کمتر از سه هفته دیگر، ۳۱ دسامبر، پایان می‌یابد. اما همچنان بین میشل بارنیه، مذاکره کننده اتحادیه اروپا در برکسیت، و دولت آقای جانسون در مورد آینده تجارت دو طرف، توافقی به‌دست نیامده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اگر لندن و بروکسل تا تاریخ ۳۱ دسامبر به توافق تجاری ویژه‌ای نرسند، پس از آن تاریخ مجبور خواهند بود مطابق قوانین سازمان تجارت جهانی رفتار کنند. این موضوع باعث اعمال تعرفه‌هایی می‌شود که خود منجر به افزایش قیمت کالاهای وارداتی و صادراتی دو طرف خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه سنگین آغاز «بدون توافق» دوره پسابرکسیت بر دیدار جانسون و فن‌درلاین

مجارستان، پاشنه آشیل اتحادیه اروپا در جنگ روسیه با اوکراین؛ وتوی بوداپست خشم اعضا را برانگیخته است

وتوی رئيس جمهور گرجستان در کمیته پارلمانی رد شد؛ گام اصلی برای تصویب «عوامل خارجی» برداشته شد؟