Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران از مرز یک میلیون نفر گذشت

بازار سنتی تجریش در تهران
بازار سنتی تجریش در تهران Copyright عکس از AP
Copyright عکس از AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موارد روزانه فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران از ۱۱ آبان(۱ نوامبر) به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود ولی مجموع این موارد از روز شنبه(۸ آذر/۲۸ نوامبر) از این رقم پایین‌تر آمده و سیر نزولی آن همچنان ادامه دارد.

آگهی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز( ۱۳آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۹۲۲ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و سه هزار و ۴۹۴ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه از فوت ۳۵۸ بیمار دچار ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود:«شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۴۹ هزار و ۳۴۸ نفر رسید.»

خانم لاری گفت که ۵۸۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت ویژه قرار دارند. او خاطرنشان کرد که در حال حاضر، ۶۴ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۲۷۸ شهرستان نارنجی و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

موارد روزانه فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران از ۱۱ آبان(۱ نوامبر) به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود ولی مجموع این موارد از روز شنبه(۸ آذر/۲۸ نوامبر) از این رقم پایین‌تر آمده و سیر نزولی آن همچنان ادامه دارد. با این حال، ایران از نظر شاخص تعداد بیماران حاد کووید-۱۹ چهارمین کشور جهان پس از آمریکا، هند و برزیل است. 

همچنین ایران بر پایه شاخص مجموع مرگ ناشی از شیوع کرونا نیز در میان کشورهای جهان هشتم است و بالاتر از اسپانیا، روسیه و آرژانتین قرار داد. این در شرایطی است که ایران بر اساس شاخص مجموع افراد مبتلا شده به بیماری کووید-۱۹ در رتبه چهاردهم جهان ایستاده است.

البته ایران به لحاظ مجموع آزمایش‌های انجام شده برای تشخیص بیماری کووید-۱۹، بدون در نظر گرفتن نسبت جمعیت، نوزدهمین کشور جهان است. در ایران تاکنون ۶ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۷۱۵ آزمایش تشخیص کرونا انجام شده که سرانه آن به ازای هر یک میلیون نفر، ایران را در میان کشورهای جهان در جایگاه صد و بیست و دوم قرار داده است.

تاکنون نزدیک به ۶۵ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از میان آنها ۱.۵ میلیون تن جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کووید در ایران؛ «با گسترش کرونای انگلیسی کنترل ویروس به سخت‌ترین مرحله رسیده»

پوتین دستور آغاز واکسیناسیون گسترده در برابر کرونا را در روسیه صادر کرد

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد