Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کره‌جنوبی با اصلاح قانون، سربازی اعضای گروه بی‌تی‌اس را به تعویق انداخت

گروه بی‌تی‌اس
گروه بی‌تی‌اس Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسن‌ترین عضو بی‌تی‌اس، جین است که ۲۷ سال سن دارد و جمعه ۲۸ ساله می‌شود اما این مصوبه پارلمان کره‌جنوبی به وی یک هدیه تولد زود هنگام داد.

آگهی

پارلمان کره‌جنوبی روز سه‌شنبه یک دسامبر (۱۱ آذر) طرحی را تصویب کرد که به هنرمندان کی-‌پاپ K-pop [صنعت موسیقی پاپ کره جنوبی] شناخته شده در سطح جهانی مانند گروه بی‌تی‌اس اجازه می‌دهد خدمت اجباری نظامی خود را به ۳۰ سالگی موکول کنند.

طبق قانون کره‌جنوبی تمام مردان این کشور که بین ۱۸ تا ۲۸ سال سن دارند و از نظر جسمانی مشکلی ندارند، باید به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای محافظت از این کشور در برابر کره‌شمالی حدود دو سال در ارتش خدمت کنند.

اصلاحیه قانون خدمت سربازی به‌منظور ایجاد استثناهایی برای ستاره‌های بزرگ کی‌-پاپ که طبق گفته دولت کره‌جنوبی وضعیت فرهنگی کشور را بهبود می‌بخشند و اقتصاد را تقویت می‌کنند طرح شد و در نهایت به تصویب رسید.

کره‌جنوبی به دانشجویان واجد شرایط اجازه می‌دهد که خدمت سربازی خود را تا سن ۲۸ سالگی به تعویق بیاندازند و برای موسیقی‌دانان برجسته و ورزشکارانی که در بازی‌های آسیایی یا المپیک مدال کسب کرده‌اند معافیت‌هایی در نظر گرفته است.

تاکنون هیچ ستاره کی-‌پاپ معافیتی دریافت نکرده است اما مصوبه جدید تضمین می‌کند که این افراد می‌توانند خدمت سربازی خود را به سن ۳۰ سالگی موکول کنند.

مسن‌ترین عضو بی‌تی‌اس، جین است که ۲۷ سال سن دارد و جمعه ۲۸ ساله می‌شود اما این مصوبه پارلمان کره‌جنوبی به وی یک هدیه تولد زود هنگام داد.

AFP
عکس اعضای گروه بی‌تی‌اس روی دیواری در کره‌جنوبیAFP

گروه «بی‌تی‌اس» که هر هفت عضو جوان آن اهل کره جنوبی هستند در سال ۲۰۱۳ کار حرفه ای خود را در سئول آغاز کرد. شهرت اعضای این گروه از حدود چهار سال پیش از مرزهای کره جنوبی فراتر رفت.

دولت کره‌جنوبی در سپتامبر گذشته اعلام کرد که تک آهنگ این گروه با نام دینامیت می‌تواند برای این کشور حداقل ۱.۴ میلیارد دلار ارزآوری داشته باشد.

این تک آهنگ که به زبان انگلیسی است همچنین در رتبه نخست بیلبورد صد آهنگ برتر آمریکا Billboard Hot 100 قرار گرفت. بیلبورد صد آهنگ برتر جدولی است که میزان محبوبیت تک آهنگ‌ها را بررسی می‌کند.

یکی از تهیه‌کنندگان طرح تعویق خدمت سربازی برای هنرمندان کی-‌پاپ گفت: هنرمندان موسیقی پاپ در ۲۰ سالگی به بالاترین موفقیت خود دست پیدا می‌کنند اما بسیاری از آن‌ها برای ایجاد تاخیر در خدمت سربازی مجبور می‌شوند که اقدام به ادامه تحصیل کنند.»

خدمت سربازی در کره‌جنوبی موضوعی بحث برانگیز است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ایران با فروش سربازی به قیمت ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان موافقت کرد

انتشار «اجازه رقص» گروه بی‌تی‌اس؛ پسران کره‌ای به‌دنبال رکوردهای جدید هستند

بازی «پابجی» در افغانستان «نامشروع» اعلام و ممنوع شد