Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سردسته پرونده «بردگی جنسی» آنلاین در کره‌جنوبی به ۴۰ سال زندان محکوم شد

چو جو بین سردسته اصلی در پرونده سو استفاده جنسی آنلاین
چو جو بین سردسته اصلی در پرونده سو استفاده جنسی آنلاین Copyright Kim Hong-Ji/AP
Copyright Kim Hong-Ji/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در سئول، چو جو بین را به‌خاطر هدف قرار دادن دست‌کم ۷۴ زن از جمله ۱۶ فرد زیر سن قانونی و فریب آن‌ها در «بردگی مجازی» در پرونده‌ای که منجر به درخواست دولت برای سختگیری در جرایم جنسی آنلاین شد، مجرم شناخت.

آگهی

سردسته ۲۴ ساله یک حلقه بزرگ آنلاین آزارگر جنسی در کره‌جنوبی به ۴۰ سال زندان محکوم شد.

دادگاهی در سئول، چو جو بین را به‌خاطر هدف قرار دادن دست‌کم ۷۴ زن از جمله ۱۶ فرد زیر سن قانونی و فریب آن‌ها در «بردگی مجازی» مجرم شناخت. وی اغفال و ارعاب قربانیان خود را در فاصله ماه مه ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ انجام داده بود. در پی برملا شدن این پرونده بود که دولت خواستار سختگیری بیشتر در جرایم جنسی آنلاین شد.

این جوان ۲۴ ساله با نام مستعار «دکتر»، متهم به توزیع و پخش آنلاین ویدئوهای قربانیان در چت روم‌های گروهی سرویس تلگرام است. او این کار را در خانه خود در حومه سئول انجام می‌داد.

وی زنان را گاهی اوقات با ارسال آگهی‌های ساختگی یا تبلیغات استخدام در شبکه‌های اجتماعی فریب می‌داد و سپس با استفاده از روابطی که در دفاتر دولت محلی داشت اطلاعات شخصی آن‌ها را به دست می‌آورد تا از آن طریق باج گیری کند. وی همچنین ویدئوهایی با محتوای پورنوگرافی از برخی قربانیان تهیه یا به آن‌ها دست پیدا می‌کرد و آن را را در چت روم‌های گروهی قرار می‌داد و از افرادی که درخواست می‌دادند تا وارد این چت روم ‌ها شوند پول دریافت می‌کرد. طبق اطلاعات رسانه‌های محلی بیش از ۲۶۰ هزار نفر این ویدئوها را تماشا کرده‌اند اما پلیس می‌گوید که این افراد برای تماشای ویدئوها پول پرداخت کردند و شمار افرادی که بدون پول ویدئوها را دیده‌اند بیشتر است.

دادگاه سئول، چو را به دلیل نقض قوانینی که از کودکان در برابر سو استفاده‌های جنسی محافظت می‌کند و همچنین ایجاد یک حلقه جنایی برای سودآوری از تولید و فروش ویدئوها با محتوای سواستفاده جنسی مقصر شناخته است.

طبق گزارش آژانس خبری یونهاپ، قاضی در این پرونده گفت: «متهم چندین قربانی را به روش‌های مختلف برای تهیه پورنوگرافی فریب داده و تهدید کرده بود.»

قاضی تاکید کرد با توجه به مشخص بودن هویت بسیاری از قربانیان، به آن‌ها صدمات جبران‌ناپذیری وارد شده است.

طبق این گزارش، دادگاه اعلام کرده است که حکم چو با توجه به «سنگین بودن جرایم، تعداد زیاد قربانیان و خسارت وارده به آن، نفوذ شیطانی وی بر جامعه و اصرار وی بر تکرار جرم» مناسب بوده است.

همزمان با دستگیری چو در ماه مارس، این ماجرا خشم وسیعی را در جامعه کره‌جنوبی ایجاد کرد. ابتدا هویت وی اعلام نشد اما میلیون‌ها نفر با امضای درخواستی از مقامات خواستند تا هویت فرد بازداشت شده مشخص شود و نه تنها از حلقه سازمان دهندگان بلکه از افرادی که در این چت‌های گروهی حضور داشتند نیز تحقیق صورت گیرد. این افراد برای مشاهده تصاویر سواستفاده‌های جنسی هر کدام تا مبلغ ۱.۵ میلیون وون (۱۲۰۰ دلار) پرداخت کرده بودند.

چو هنگام بازداشت از قربانیان خود عذرخواهی کرد اما در دادگاه با تایید فریب دادن زنان برای تهیه محتوای ویدئویی پورنوگرافی گفت که از این زنان باج خواهی نکرده است. این انکارها باعث شد تا برخی از زنان مجبور به شهادت در دادگاه شوند.

پلیس در این رابطه ۱۲۰ مظنون و همچنین ۱۸ مسئول اتاق‌های گفت‌وگو (چت روم‌ها) در تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی را در پی تحقیقات درباره جرایم مشابه از اواخر سال گذشته بازداشت کرده است.

دادستان خواستار حبس ابد برای چو بود اما در نهایت حکم ۴۰ سال زندان صادر شد و وکلای چو یک هفته فرصت دارند که به این حکم اعتراض کنند.

همزمان برای برخی از همدستان چو نیز احکام زندان ۱۵ سال یا کمتر صادر شد. یک جوان ۲۴ ساله با نام مستعار «دونالد پوتین» به جرم سرقت اطلاعات شخصی قربانیان برای تهدید زنان محکوم شد. افراد دیگری که روز پنجشنبه مجرم شناخته شدند یک جوان ۱۶ ساله و یک کارمند دولت بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان آلمان از برچیده شدن «بزرگترین» سایت داد و ستدهای غیرقانونی در جهان خبر داد

بازداشت فروشندگان تصاویر پورنوگرافی کودکان در اسپانیا

کشف یک باند توزیع تصاویر پورنوگرافی از کودکان در اسپانیا