برخورد یک خودرو با درب ورودی دفتر آنگلا مرکل

برخورد یک خودرو به ورودی ساختمان دفتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان
برخورد یک خودرو به ورودی ساختمان دفتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان Copyright AP Photo/Michael Sohn
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شعارهایی نظیر «قاتلان لعنتی کودکان و سالمندان» و «سیاست‌های جهانی‌سازی را متوقف کنید» بر روی این خودرو توجه‌ها را به خود جلب کرد.

یک خودرو پیش از ظهر چهارشنبه با درب ساختمان دفتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در برلین برخورد کرد. پلیس آلمان محوطه اطراف دفتر صدراعظم را به محاصره خود در آورد و اعلام کرد که راننده خودرو را بازداشت کرده است.

آگهی

تحقیقات از وی در مورد عمدی بودن این حادثه و چرایی آن آغاز شده است. با این حال شعارهایی نظیر «قاتلان لعنتی کودکان و سالمندان» و «سیاست‌های جهانی‌سازی را متوقف کنید» بر روی این خودرو توجه ها را بخود جلب کرده است.

برخورد این خودرو با درب ساختمان دفتر صدراعظم آلمان آسیبی به این ساختمان و ورودی أن نزده است. خودروی فولکس واگن سبز رنگ نیز آسیب زیادی ندیده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رسانه های آلمان گزارش داده اند که از این خودرو در سال ۲۰۱۴ نیز برای ورود به محوطه اطراف دفتر صدراعظم آلمان استفاده شده بود. هدف راننده این خودرو در آن زمان اعتراض به گرمایش زمین بود. 

حادثه روز چهارشنبه در حالی روی داد که چند روز پیش مصادف با پانزدهمین سالگرد به قدرت رسیدن آنگلا مرکل در آلمان بود. صدراعظم آلمان گفته است که در سال ۲۰۲۱ از قدرت کنار خواهد رفت. 

دولت آلمان روز ۲۶ سپتامبر سال ۲۰۲۱ (چهارم مهر سال ۱۴۰۰) را برای برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور پیشنهاد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنگلا مرکل از کندی روند تامین واکسن کرونا برای کشورهای فقیر ابراز نگرانی کرد

مرکل: محدودیت‌ها در آلمان رشد «استثنایی» کرونا را متوقف کرد

اقلیت‌های روما و سینتی در آلمان تحت تبعیض نهادینه قرار دارند