«یادداشت‌های زندگی»؛ وب سایتی برای ثبت خشونت خانگی در فرانسه

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
اعتراض نمادین به خشونت خانگی در میدان جمهوری پاریس
اعتراض نمادین به خشونت خانگی در میدان جمهوری پاریس   -   کپی رایت  AP Photo

وب سایتی در فرانسه راه اندازی شده است که به قربانیان خشونت خانگی اجازه می‌دهد با خیالی آسوده، شواهدی از تجاوزو خشونت‌هایی که تحمل می‌کنند را ذخیره کنند تا در فرصت مناسب در اختیار پلیس و دستگاه قضایی قرار دهند.

قربانیان می توانند عکس ها و ویدئوها و همچنین سوابق پزشکی و اسناد رسمی را در وب سایت جدید که «یادداشت‌های زندگی، Mémo de Vie» نامیده می شود، ذخیره کنند.

همچنین روی صفحه این وبسایتی لینکی وجود دارد که در صورت «سورپرایزشدن قربانی» توسط «فردآزاردهنده» مستقیما به صفحه پیش بینی های آب و هوا می رود.

این وب سایت، همچنین تماس قربانیان با گروه های پشتیبانی و منابع قانونی را تسهیل کرده و همچنین اطلاعاتی می دهد که قربانیان را از حقوق آنها آگاه می کند. 

اولیویا مونس، یکی از بنیانگذاران این وب سایت می گوید: «قربانیان گاهی چنان آسیب دیده اند که نمی توانند جزئیات خشونت را به خاطر بسپارند. این وب سایت کمک می کند تا تمام جزئیات را در زمان ممکن ثبت و ضبط کنند.»

این وب سایت قرار است در اوایل سال آینده میلادی، کمتر از دو ماه دیگر، به طور کامل عملیاتی شود. بنیانگذاران امیدوارند بتوانند سالانه به بیست هزار قربانی کمک کنند.