«یادداشت‌های زندگی»؛ وب سایتی برای ثبت خشونت خانگی در فرانسه

اعتراض نمادین به خشونت خانگی در میدان جمهوری پاریس
اعتراض نمادین به خشونت خانگی در میدان جمهوری پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در فرانسه بتازگی وبسایتی تاسیس شده است که قربانیان خشونت خانگی می توانند تمام جزئیات موارد آزار و اذیت را ثبت و ضبط کنند تا در صورت شکایت بتوانند آنرا به دستگاه های قضایی و پلیس ارائه دهند.

آگهی

وب سایتی در فرانسه راه اندازی شده است که به قربانیان خشونت خانگی اجازه می‌دهد با خیالی آسوده، شواهدی از تجاوزو خشونت‌هایی که تحمل می‌کنند را ذخیره کنند تا در فرصت مناسب در اختیار پلیس و دستگاه قضایی قرار دهند.

قربانیان می توانند عکس ها و ویدئوها و همچنین سوابق پزشکی و اسناد رسمی را در وب سایت جدید که «یادداشت‌های زندگی، Mémo de Vie» نامیده می شود، ذخیره کنند.

همچنین روی صفحه این وبسایتی لینکی وجود دارد که در صورت «سورپرایزشدن قربانی» توسط «فردآزاردهنده» مستقیما به صفحه پیش بینی های آب و هوا می رود.

این وب سایت، همچنین تماس قربانیان با گروه های پشتیبانی و منابع قانونی را تسهیل کرده و همچنین اطلاعاتی می دهد که قربانیان را از حقوق آنها آگاه می کند. 

اولیویا مونس، یکی از بنیانگذاران این وب سایت می گوید: «قربانیان گاهی چنان آسیب دیده اند که نمی توانند جزئیات خشونت را به خاطر بسپارند. این وب سایت کمک می کند تا تمام جزئیات را در زمان ممکن ثبت و ضبط کنند.»

این وب سایت قرار است در اوایل سال آینده میلادی، کمتر از دو ماه دیگر، به طور کامل عملیاتی شود. بنیانگذاران امیدوارند بتوانند سالانه به بیست هزار قربانی کمک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«زن‌کشی» در نیس؛ کشف جنازه در صندوق عقب خودرو و بازداشت دوست پسرِ مقتول

افزایش ده درصدی خشونت خانگی در فرانسه؛ اکثریت قربانیان زنان هستند

افزایش ۲۵ درصدی زنان قربانی خشونت خانگی در فرانسه؛ ۱۴۶ زن در یکسال به قتل رسیدند