وبسایت کلمه: نتیجه تست کرونای موسوی و رهنورد مثبت شد

زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در سال ۸۸
زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در سال ۸۸ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میرحسین موسوی، ۷۸ ساله و همسرش زهرا رهنورد، ۷۵ ساله از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

آگهی

پایگاه اینترنتی کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در ایران روز یکشنبه گزارش داد که او و همسرش زهرا رهنورد به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند. به گزارش وبسایت کلمه نتیجه تست کرونای نخست‌وزیر پیشین ایران و همسرش صبح روز یکشنبه مثبت اعلام شد. بنا به همین گزارش حال عمومی میرحسین موسوی، ۷۸ ساله و زهرا رهنورد، ۷۵ ساله «خوب» است.

حصر خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رهبران جنبش سبز پس از تظاهرات روز ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹ آغاز شد. میرحسین موسوی و مهدی کروبی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بودند که به دنبال اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری وقت در آن انتخابات به نتیجه اعلام شده اعتراض کردند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تظاهرات هواداران میرحسین موسوی و مهدی کروبی علیه نتیجه انتخابات با همراهی آنها روبرو شد. این اعتراضات که به جنبش سبز معروف شد ماهها ادامه داشت و یکی از جدی‌ترین بحران های سیاسی ایران پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ را پدید آورد.

به نظر می‌رسد که محدودیت‌های وضع شده برای میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از حدود دو سال پیش کاهش یافته است. پایگاه اینترنتی کلمه پیش از این گزارش داده بود که از شدت محدودیت‌های ارتباطی این زوج کاسته شده است.

میرحسین موسوی بین سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ آخرین نخست‌وزیر ایران بود.

آمار روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران از حدود دو هفته پیش تاکنون از ۴۰۰ نفر فراتر رفته است. این در حالی است که بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران هم اکنون روزانه بیش از ۱۲ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید۱۹» در کشور شناسایی می‌شود. دولت ایران قصد دارد از روز شنبه آینده محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا را افزایش دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسین کروبی: رفع حصر موسوی و کروبی در شورایعالی امنیت ملی تصویب شده است

محسن سازگارا به یورونیوز: درگیری نظامی با اسرائیل به سود خامنه‌ای تمام نخواهد شد

میزان هزینه‌های نظامی ایران در سال ۲۰۲۳؛ چهارم در خاورمیانه و بیست و ششم در دنیا