Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

۶۰ درصد فرانسوی‌ها محدودیت‌های کرونایی را رعایت نمی‌کنند

۶۰ درصد فرانسوی‌ها محدودیت‌های کرونایی را رعایت نمی‌کنند
۶۰ درصد فرانسوی‌ها محدودیت‌های کرونایی را رعایت نمی‌کنند Copyright Francois Mori/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Francois Mori/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه یکی از بدترین کارنامه‌های رویارویی با شیوع ویروس کرونا در سراسر قاره اروپا را دارد.

آگهی

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که دست‌کم ۶۰ درصد مردم فرانسه مقررات قرنطینه در این کشور را رعایت نمی‌کنند.

بنابراین پژوهش که از سوی موسسه ایفپو انجام شده، ۴۳ درصد مشارکت کنندگان گفته‌اند که اقوام و دوستان را به خانه‌های خود دعوت می‌کنند. ۲۴ درصد جمعیت آماری همین تحقیق هم گفته‌اند از گواهی سفر، به منظوری به غیر از هدف اعلام شده و مجاز استفاده کرده اند.

فرانسه از ۲ هفته پیش دومین قرنطینه عمومی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشت. این کشور، یکی از بدترین کارنامه‌های رویارویی با این بحران سلامت در سراسر قاره اروپا را دارد. 

امانوئل ماکرون که در زمان اعلام قرنطینه اول در ماه‌های مارس و آوریل گفته بود این کشور در شرایط «جنگ» با یک دشمن نامرئی به سر می‌برد، به شدت از سوی منتقدان و یا حتی هواداران پیشین خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

براساس نظرسنجی موسسه ایفپو، ۱۷ درصد از پرسش شوندگان گفته اند که محدودیت گردش یک ساعته روزانه را رعایت نمی‌کنند. به‌علاوه ۹ درصد جامعه نمونه آماری همین پایش افکار عمومی هم اعتراف می‌کنند که با وجود تمام هشدارها نسبت به لزوم قطع روابط، در دو هفته گذشته به دنبال شریک زندگی یا شریک جنسی بوده اند.

اگرچه مقام‌های دولت فرانسه و به‌ویژه ژان کستکس می‌گویند برای برگزاری عادی جشن‌های پایان سال میلادی و از جمله مراسم کریسمس برنامه ریزی شده است، نتایج یک پژوهش دیگر نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد فرانسوی‌ها حاضرند امسال قید مراسم نوئل و شام خانوادگی ۲۴ دسامبر را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بزنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار قربانیان کرونا در ایران از ۴۰ هزار و در جهان از مرز ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گذشت

کرونا و تجار برهنه فرانسه؛ دولت ما را لخت کرده است

فرانسه؛ ماسک‌ کشندۀ ویروس کرونا به زودی به بازار می‌آید