Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: با ۷۱ میلیون رای قانونی رئیس جمهوری آمریکا هستم

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید نیز همزمان با انتشار خبر پیروزی جو بایدن و عبور وی از ۲۷۰ رای الکترال لازم برای برگزیده شدن به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که دونالد ترامپ نتیجه انتخابات را تنها در صورت شفاف و منصفانه بودن خواهد پذیرفت.

آگهی

دونالد ترامپ نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را که حکایت از پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها دارد هنوز قبول نکرده و اصرار دارد که در شمارش آرا تخلف صورت گرفته است.

رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده که در صورت به نتیجه نرسیدن دعواهای حقوقی در دادگاه‌ها ایالتی و فدرال باید ۲۰ ژانویه کاخ سفید را به جو بایدن،‌ رقیب دموکرات خود تحول دهد دقایقی پیش از اعلام نتیجه نهایی انتخابات از سوی رسانه‌های آمریکایی مدعی شده بود که با اختلاف آرا زیاد در این رقابت برنده شده است.

دونالد ترامپ پس از اعلام پیروزی جو بایدن نیز با انتشار توئیت‌هایی همچنان مدعی است که رای‌های شمارش شده به حساب رقیب دموکرات غیرقانونی است و او با کسب «۷۱ میلیون رای قانونی» هنوز رئیس جمهوری است.

توییتر
توییت‌های اعتراض ترامپ به نتیجه انتخاباتتوییتر

آقای ترامپ در توئیتی دیگر با تکرار ادعاهای قبلی خود و وکلای کارزار انتخاباتی‌اش تاکید کرده که اجازه نظارت بر شمارش آرا به نمایندگان وی داده نشده است.

دونالد ترامپ همچنین تاکید کرده تخلفاتی به دور از چشم ناظران صورت گرفته که پیش‌تر هرگز سابقه نداشته است. وی همچنین بار دیگر بر تخلفات گسترده در زمینه آرا پستی تاکید کرده است.

کاخ سفید نیز همزمان با انتشار خبر پیروزی جو بایدن و عبور وی از ۲۷۰ رای الکترال لازم برای برگزیده شدن به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که دونالد ترامپ نتیجه انتخابات را تنها در صورت شفاف و منصفانه بودن خواهد پذیرفت.

وکلای آقای ترامپ پیش‌تر بارها تاکید کرده بودند که انتخابات به صورت شفاف برگزار نشده و تخلفات گسترده‌ای در اخذ آرا پستی و نیز شمارش آرا در چندین ایالت صورت گرفته است.

هواداران دونالد ترامپ نیز شنبه شب همزمان با جشن و پایکوبی طرفداران جو بایدن به خیابان‌ها آمدند ضمن اعتراض به نتیجه انتخابات در برخی ایالت‌های با هواداران نامزد رقیب درگیر شدند.

Ringo H.W. Chiu/Copyright 2020 Associated Press. All rights reserved.
اعتراض هواداران ترامپ به نتیجه انتخاباتRingo H.W. Chiu/Copyright 2020 Associated Press. All rights reserved.

رئیس جمهوری آمریکا که گفته می‌شود برخی از هم‌فکران و حتی جرد کوشنر،‌ داماد و مشاور ارشدش به وی توصیه کرده‌اند که پیروزی رقیب را بپذیرد همچنان امیدوار است تا با شمارش مابقی آرا و نیز ابطال نتیجه برخی ایالت‌ها از جمله آریزونا، پنسیلوانیا و نوادا در دادگاه بار دیگر برای دوره‌ای چهار ساله در کاخ سفید بماند.

جو بایدن تا این لحظه که پیروزی‌اش مسجل شده ۷۵ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۶۷ رای را به خود اختصاص داده که در تاریخ انتخابات آمریکا عددی بی سابقه است.

دونالد ترامپ نیز بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده آرا ۷۰ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۶۸ نفر از شهروندان آمریکایی را کسب کرده که نشان از جایگاه قابل اعتنای وی در میان بخش عمده‌ای از جامعه دو پاره شده آمریکا دارد.

شمارش آرا در ایالت‌های جورجیا، کارولینای شمالی و آلاسکا همچنان ادامه دارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دادگستری ایالات متحده اجازه تحقیق درباره تخلفات انتخاباتی را صادر کرد

شرط‌‌ بندی ۱.۳ میلیون دلاری بر سر پیروزی بایدن؛ پول برنده هنوز پرداخت نشده است

دونالد ترامپ وزیر دفاع آمریکا را برکنار کرد