Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پروژه جدید نیروی دریایی اسپانیا؛ شناوری که زیر‌دریایی‌ها و لاشه هواپیماها را از آب بیرون می‌کشد

Bullit Marquez
Bullit Marquez Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نجات زیردریایی‌های آسیب دیده تنها وظیفه این کشتی نیست؛ کمک به کشتی‌های آسیب دیده ماهیگیری و هواپیماها و هلی کوپترهای سقوط کرده در دریا، همچنین خروج اجساد خدمه یا لاشه‌های هواپیماها و کشتی‌ها از اعماق آب از دیگر وظایف آن است.

آگهی

نیروی دریایی اسپانیا قصد دارد کشتی جدیدی بسازد که می‌تواند کشتی‌های غرق شده و لاشه هواپیماهای سقوط کرده را از اعماق آب بیرون آورد.

تصمیم برای ساخت این کشتی پس از آن گرفته شد که مادرید مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو را به سرمایه‌گذاری برای ساخت یک زیردریایی جدید اختصاص داد و سپس این پرسش مطرح شد که اگر برای این زیردریایی مشکلی پیش آید، چگونه می‌توان آن را از اعماق آب نجات داد؟

در پاسخ کارشناسان این کشور اعلام کردند اگر فاجعه‌ای مشابه آنچه در سال ۲۰۰۰ میلادی برای زیردریایی روسی کورسک یا در سال ۲۰۱۷ میلادی برای زیردریایی سن‌خوان آرژانیتن روی داد اتفاق بیفتد، آنگاه مادرید هیچ راهی برای کمک به ۴۰ خدمه زیردریایی جدید خود ندارد.

به همین دلیل بود که دولت اسپانیا مجوز ساخت یک کشتی نجاتِ زیردریایی‌ها را نیز صادر کرد که قرار است تا سال ۲۰۲۴ ساخته و آماده بهره برداری شود. وزارت دفاع اسپانیا هزینه ساخت این کشتی را که «BAM IS» نام خواهد گرفت، در بودجه سال ۲۰۲۱ میلادی خود گنجانده است.

در حال حاضر تنها کشتی نجات تحت تملک نیروی دریایی اسپانیا، کشتی «نپتون» است که ۴۵ سال از عمر آن می‌گذرد و با وجود کاستی‌های فنی بسیار از جمله عدم توانایی توقف در میانۀ دریا آنهم بدون استفاده از چهار لنگرش، هنوز از رده خارج نشده است.

اما کشتی «BAM IS» برخلاف «نپتون» می‌تواند بدون توجه به شرایط آب و هوایی و مواج بودن آب حتی بدون توجه به عمق آب، در هر نقطه از دریا ثابت باقی بماند تا عملیات نجات انجام شود.

قرار است این کشتی به تجهیزاتی هچون انواع سیستم‌های نوین رادار، دو محفظه هایپرباریک، دو وسیله نقلیه زیرآبیِ قابل کنترل از راه دور (ROV)، دو سیستم ارتباطی زیر آب، سیستم‌های کمکهای اضطراری و یک باند هلی کوپتر برای تخلیه مصدومان نیز مجهز شود.

نجات زیردریایی‌های آسیب دیده تنها وظیفه این کشتی نیست؛ کمک به کشتی‌های آسیب دیده ماهیگیری، همچنین هواپیماها و هلی کوپترهای سقوط کرده در دریا، همچنین بیرون آوردن اجساد خدمه یا لاشه‌های هواپیماها و کشتی‌ها از اعماق آب از دیگر وظایف آن است.

نیروی دریایی اسپانیا همچنین قصد دارد از BAM IS برای پشتیبانی از عملیاتی مانند غیرفعال کردن بمب‌های زیرآبی و برداشتن یا قرار دادن موانع استفاده کند.

امید می‌رود به محض امضای تفاهم نامه سفارش ساخت این کشتی در ابتدای سال آینده میلادی، ساخت BAM IS در کارخانه کشتی سازی شرکت دولتی «ناوانتیا» در استان کادیس واقع در جنوب اسپانیا آغاز شود.

اجرای این پروژه ۳۶ ماهه، ۱۱۱۱ شغل مستقیم و غیرمستقیم در کادیس ایجاد خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راز غرق شدن یک کشتی بخار در سواحل استرالیا پس از ۱۲۰ سال آشکار شد

ناو آمریکایی پس از آتش‌سوزی مشکوک از رده خارج می‌شود

یک سال جستجو؛ زیردریایی آرژانتینی «سن خوان» پیدا شد